Krisztus világosságának a megosztása: BYU-előadóművészek Európában

Európában léptek fel a Brigham Young Egyetem előadócsoportjai

A BYU néptáncegyüttese Magyarországon, Ausztriában és Csehországban

A néptáncegyüttes (The Folk Dance Ensemble) azzal kezdte 2023 nyarát, hogy három héten át Európát járta. A csoport ellátogatott Magyarországra, Ausztriába, valamint Csehországba, és az előadókörút során fesztiválokon, programokon vett részt.

A Mountain Strings és a Folk Dance Ensemble együtt a Szent István Bazilika előtt Budapesten2024 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Az első fesztivál a 28. alkalommal megrendezett éves Duna Karnevál volt Budapesten, a második pedig a Strážnicei Nemzetközi Folklórfesztivál Csehországban. A csoport egyik tagja háláját fejezte ki a fesztiválokon szerzett élményeikért: „Nagyon tetszettek a magyar és cseh táncosok előadásai. Nagyobb lett bennem a szeretet az emberek, az országuk, a kultúrájuk és a történelmük iránt. Örültem, hogy a táncon keresztül képes voltam megosztani a bizonyságomat és a világosságomat.” A fesztiválok közötti időben a csoport bejárta Budapestet, ahol városnézésen vettek részt és filmre vették a hagyományőrző magyar darabjukat, a Dulándlét.

A BYU Cougarettes Olaszországban és Franciaországban

Júliusban a BYU Cougarettes női tánccsoport Olaszországba és Franciaországba utazott. Az itáliai Castellana Grottében a World Dance Movement elnevezésű nemzetközi táncversenyen vettek részt, ahol különböző országok táncosaival találkozhattak, és elnyerték az Év Tánccsoportja díjat.

„Varázslatos volt azon a színpadon táncolni a gyönyörű Olaszország közepén! Amikor táncolunk, mindig arra törekszünk, hogy megosszuk Krisztus világosságát, és nagyon különleges volt számunkra, hogy szerte a világon képesek voltunk a helyi emberekkel megosztani a tánc iránti szeretetünket és Krisztus világosságát” – mondta Abbi Kelley Slade, a csapat elnöke.

A Cougarettes tagjai családok társaságában a párizsi Résidis Menekültközpontban2024 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

A versenyzésen kívül időt szakítottak arra, hogy családokkal táncoljanak és énekeljenek a párizsi Résidis Menekültközpontban. A táncosok kihangsúlyozták, hogy ez az élmény jelentette utazásuk egyik „lelki fénypontját”.

A BYU társastánccsoportja Belgiumban és Angliában

A BYU társastánccsoport (The BYU Ballroom Dance Company) körútjának az egyik állomása egy rangos brit bajnokság, a Blackpool Dance Festival volt, ahol a csoport két kategóriában is első helyezést ért el.

A Ballroom Dance Company tagjai az angliai Blackpool Dance Festival helyszínén pózolnak2024 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

A blackpooli győzelmek után a táncosok Brüsszelbe indultak, hogy a Royal Flemish Theatre színpadán bemutassák Ritmus (Rhythm) című előadásukat az Európai Unió nagyköveteiből és más neves nemzetközi vendégekből álló közönség előtt.

Fúvósok Spanyolországban és Portugáliában

2023-ban a BYU fúvószenekara (BYU’s Wind Symphony) Portugália és Spanyolország gyönyörű vidékeit járta be. Az együttes az első hétvégén kétszer lépett fel Portugáliában, többek között a Portugáliai Lisszabon templom kertjében.

Barcelonában – körútjuk fénypontjaként – a zenekar a Palau de la Música Catalanában játszott. Az együttes két olyan helyi szervezetnek adományozta a jegyeladásokból származó bevételt, amelyek hallással, látással vagy mentális egészséggel kapcsolatos gondokkal küszködő emberekkel foglalkoznak.

BYU-performing-04
A BYU Wind Symphony nagy közönséget szórakoztat a Barcelonában található történelmi Palau de la Música Catalanában2024 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.

A BYU Young Ambassadors Skóciában

2023 nyarán a BYU Young Ambassadors előadócsoport az Egyesült Királyságba indult körútra. A csoport az edinburgh-i Fringe Festival részeként – melynek a theSpaceUK adott otthont – bemutatta a Köszönet a zenéért (Thank You for the Music) című előadásukat a Surgeons’ Hall Grand Theatre színpadán.

A Young Ambassadors tagjai ellátogatnak a gyönyörű skóciai Glencoe-völgybe2024 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Az ott töltött idejük kiemelkedő eseményei közé tartozott, hogy felvettek három zenei klipet, hogy minden jegyük elkelt, és hogy felléphettek a helyi gyülekezetek számára tartott áhítatokon. Egy hallgató megjegyezte: „Megtanultam, hogy társas és lelki értelemben is igaz, hogy bárhol rátalálhatok az összetartozás érzésére, és mindenütt vannak kedves és krisztusi emberek… Éreztem azoknak az embereknek a szeretetét, akikkel találkoztunk, és éreztem a saját szeretetemet is irántuk.”

A Brigham Young Egyetem Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza által támogatott magánintézmény. Célja, hogy Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza eszményei és vallásos alapelvei által megerősítve kiváló világi oktatást biztosítson.