Sajtóközlemény

2024-ben új Mormon könyve rövidfilmek érkeznek

Befejeződött a sorozat forgatása

Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza befejezte a Mormon könyve rövidfilmek forgatását. A 45 részből álló sorozat új epizódjai épp időben meg fognak jelenni a Mormon könyve 2024-es tanulányozásához a Jöjj, kövess engem! programban. A rövidfilmekben többek között szerepel majd Moróni kapitány és a szabadság zászlaja, Hélamán hithű ifjú harcosai, valamint a lámánita Sámuel története is.

<p>A Mormon könyve rövidfilmek projektjéből: Mormon felemeli a szabadság zászlaját (Alma 46)</p>
A Mormon könyve rövidfilmek projektjéből: Mormon felemeli a szabadság zászlaját (Alma 46)2024 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Az év során tizenegy új rész jelenik meg az alábbi témákról szóló leckékhez kapcsolódóan:

 • Jákób az olajfák allegóriájáról tanít | Jákób 5
 • Az Úr kiszabadítja Limhi és Alma népét | Móziás 21–24
 • Az Úr kiszabadítja Ammon népét | Alma 23–27
 • Moróni felemeli a szabadság zászlaját | Alma 46
 • Hélamán ifjú harcosai a szabadságért harcolnak | Alma 53–58
 • Nefi és Lehi bizonyságot tesznek Jézus Krisztusról | Hélamán 5
 • A lámánita Sámuel Jézus Krisztusról jövendöl | Hélamán 13–16; 3 Nefi 1
 • Az Úr megjelenik Járed fivérének | Ether 1–6, 12–13
 • Mormon megőrzi a szent feljegyzést | 3 Nefi 5; Mormon 1–7
 • Mormon a hitről, a reményről és a jószívűségről tanít | Moróni 7
 • Mormon a kisgyermekek szabadításáról tanít | Moróni 8

A Mormon könyve rövidfilmek legtöbb epizódja 60 nyelven lesz elérhető 2024-ben. Bizonyos részek pedig további nyelveken is megtekinthetők majd. A teljes sorozatot bemutató új előzetes már nyilvánosságra került.

„A Mormon könyve rövidfilmek célja az, hogy segítsen az egyéneknek, a családoknak és a barátoknak, miközben a Mormon könyvéből tanulnak” – jelentette ki David P. Homer elder, az egyház szentírásokkal kapcsolatos médiabizottságának az igazgatója. „Némelyek számára el fogják mélyíteni a szentírások tanulmányozását, mások pedig talán ezeken keresztül ismerkednek meg először a szent szövegekkel. Azok számára pedig, akik olvasási nehézségekkel küszködnek, segíthetik az értelmezést és a megértést.”

A ChurchofJesusChrist.org honlap Evangélium könyvtár részében, az Evangéliumi könyvtár-alkalmazásban, valamint a YouTube-on jelenleg a Mormon könyve rövidfilmek 34 része érhető el. 2024-ben, amint megjelennek, további rövidfilmekkel egészülnek ki ezek az igény szerint rendelkezésre álló tárhelyek.

A Mormon könyve rövidfilmek gyártásából származó egyéb anyagok, például rövid videóbejátszások, pillanatképek, betétdalok, valamint a színfalak mögött készült felvételek is elérhetőek az utolsó napi szentek számára, hogy felhasználják ezeket evangéliumi üzenetek megosztására a közösségi médiában. A ChurchofJesusChrist.org oldal Church Media Library részére ellátogatva meg lehet nézni, hogy mi érhető el. Szintén meg fog jelenni két új, kibővített valóság/virtuális valóság-élmény, az egyik Lehit és az élet fájára vonatkozó látomását ábrázolja, a másik pedig a feltámadt Szabadító, Jézus Krisztus látogatását a Mormon könyve ősi népeinél. Ezek az élmények a hozzájuk tartozó Jöjj, kövess engem!-leckékkel együtt fognak megjelenni 2024-ben.

A Mormon könyve egy másik tanúság Jézus Krisztusról, és megerősíti a Szent Bibliában található igazságokat. Míg a Biblia a keleti félteke eseményeit részletezi, addig a Mormon könyve az ősi amerikai földrész lakóinak életét dokumentálja. A Mormon könyvében feljegyzett fő esemény az Úr Jézus Krisztus személyes szolgálattétele az ősi amerikai földrész lakói között, nem sokkal a feltámadása után.

STÍLUSKALAUZ-MEGJEGYZÉS:Amikor Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyházáról ír, kérjük, használja az egyház teljes nevét, amikor először utalást tesz rá. További információért az egyház nevének használatáról tekintse meg az online Stíluskalauzt.