A tiszta víz ajándéka

2008. június 21. Írta: Douglas Palmer elder és Jane Palmer nővér Ázsia Terület közönségkapcsolati misszionáriusok KALIWUNGU, INDONÉZIA Misszionáriusok segítettek egy tiszta vizet biztosító rendszer kiépítésében, mely az Indonézia közép-jávai részének hegyoldalában fekvő falut, Kaliwungut fogja segíteni.A projektnek, melyet az Utolsó Napi Szent Jótékonysági Szervezet finanszíroz, szüksége volt egy kis segítségre, hogy újra ütemszerűen haladhasson.Tizennégy misszionárius – nyolc elder, két nővér és két idős misszionárius pár csatlakozott az Indonézia Surakart Kerület Solo Gyülekezetének tagjaihoz, hogy egy napig a helyi munkások segítségére legyenek a projektben.A raktárból több zsáknyi cementet, és mintegy 400 méternyi 8 cm étmérőjű PVC csövet cipeltek ki az árkok mellé.Ezenkívül az acél víztározó tartály összeszerelésénél is segítettek.Az egyik helyi lakos, a 66 éves Margono (sok indonéz csak egy nevet használ) figyelte a misszionáriusokat.Ezt mondta: -- Lenyűgöz, hogy ezek a fiatalok és külföldiek milyen lendületesek.Lenyűgöznek azok a hölgyek, akik mindenféle feszélyezettség nélkül dolgoznak a terepen.Biztos vagyok benne, hogy nem ez a szakmájuk, de mégis boldogan dolgoznak, hogy az itt élő embereket segítsék.Roland Manulang elder, az Indonézia Jakarta Misszió Solo zónájának zónavezetője ezt mondta: -- Boldog vagyok és elégedett…Csakis a szolgálatunk által fogják az emberek meglátni, hogy kik is vagyunk valójában. A projekt lehetővé teszi, hogy a víz gravitációs adagolással egy patakból vagy tiszta vízforrásból a tározókba, majd onnan csöveken az egyes otthonokba eljuthasson. A falubeliek is besegítenek a telepítésnél, és nekik kell az egyes otthonokba vezető utolsó néhány méter csövet finanszírozni. A folyamatos karbantartás is az ő felelősségük. Sok család számára ez lesz az első alkalom, hogy otthonukban csapból folyik majd a tiszta víz. Előzőleg, a gyakorta szennyezett vizet néha több mérföldön át kézzel hordták az otthonukba.
Befejezésekor ez a projekt hét faluban, mintegy 18 500 embert fog kiszolgálni.