Az egyház emberbaráti segélyt nyújt a 2011-es katasztrófák utáni költséges helyreállításhoz

Földrengések, szökőárak és súlyos áradások együttese tette a 2011-es évet a legköltségesebbé természeti katasztrófák szempontjábólAz Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza ( mormonok) Jóléti szolgáltatások legfrissebb jelentése szerint. A jelentés rámutat, hogy az év első felében összesen 265 milliárd dollárnyi gazdasági kár keletkezett, amely jóval meghaladja a 2005-ben jegyzett 220 milliárd dolláros kárt (annak az évnek a költségeit, melyben a Katrina hurrikán lesújtott az Egyesült Államok Mexikói-öböl térségére). Csupán a Japánt ért földrengés és szökőár okozta kárt 235 milliárd dollárra becsülik. Lynn Samsel, a Jóléti Szolgáltatások Válságkezelő Csoportjának igazgatója azt mondta, évente világszerte családok, közösségek és nemzetek szenvednek a természeti és mesterséges katasztrófák okozta nehézségek és tragédiák miatt. „Bár tudjuk, hogy Isten vigyáz a gyermekeire, azzal is tisztában vagyunk, hogy arra kér minket, hogy szolgáljuk egymást.”