Bejelentették Russell M. Nelson elnök 100. születésnapi ünnepségének az időpontját

Három hónappal ezelőtt Nelson elnök arra kérte az embereket mindenhol, hogy karoljanak fel valakit, ahogy azt a Szabadító tenné.

Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza mindenkit szeretettel vár az egyház elnöke, Russell M. Nelson 100. születésnapját megünneplő különleges közvetítésre. Az élő eseményre a születésnapján, 2024. szeptember 9-én kerül sor, hegyvidéki idő szerint 16:00 órakor.

PresNelson100_1.jpeg
Russell M. Nelson elnök, Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza 17. elnöke© 2024 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.

Június 1-jén Nelson elnök az elveszett juh példázatának tanításaira (lásd Máté 18 és Lukács 15) utalva arra kérte az embereket, hogy a századik születésnapjára történő megemlékezésként karoljanak fel valakit, ahogy azt a Szabadító tenné. Ebben a példázatban Jézus arra buzdította a követőit, hogy oly módon nyújtsák ki kezüket a szükséget szenvedők felé, ahogyan azt a gondos pásztor tenné:  hátrahagyva a 99-et keressék meg az eltévedt egy juhot. Nelson elnök arra bátorított mindenkit, hogy a #99plus1 hesteget használva osszák meg az élményeiket a közösségi médián.

Élő példa

Nelson elnök mind Jézus Krisztus tanítványaként, mind pedig világszerte ismert szívsebészként egész életében példát mutatott a másokkal való törődésre.

Dallin H. Oaks elnök, aki első tanácsosként szolgál az Első Elnökségben, azt írta a közösségi médiában egy június 3-i bejegyzésben, hogy az elmúlt 40 év során „Nelson elnök a példájával folyamatosan tanította nekem, hogyan szolgáljak másokat önzetlenül és szeretetteljesen”.

Jeffrey R. Holland elnök, a Tizenkét Apostol Kvóruma ügyvezető elnöke a következőket osztotta meg a június 5-i bejegyzésében: „Az őszinte, szívből jövő kedvesség az egyik olyan erény, amelyet megfigyeltem Russell M. Nelson elnökben…, szerintem minden bizonnyal ő a legkedvesebb ember, akivel valaha is kapcsolatba kerültem, pedig nagyon sok jó emberrel dolgoztam már együtt. […] A Szabadító követésére törekedve vegyünk példát Nelson elnök krisztusi jelleméről!”

Az eseményt bejelentő augusztus 9-i levélben Holland elnök azt írta: „Mily hálásak vagyunk Isten prófétájáért, a sugalmazott tanításaiért, és az arra vonatkozó felhívásaiért, hogy mindenben, amit teszünk, kövessük a Szabadító szeretetének és igazlelkűségének a példáját!”

A 75 perces születésnapi közvetítés olyan utolsó napi próféta életét és tanításait fogja ünnepelni, akinek az élete és a szolgálattétele folyamatosan Isten minden egyes gyermeke iránti szeretetét példázza. A születésnapjáról megemlékező cselekedeteket szerte a világból azok történetein keresztül fogjuk megismerni, akik az elveszett egyet testesítették meg.

Hogyan nézhető meg

Szeptember 13-tól az esemény ITT érhető el magyar nyelven.

Az élő közvetítés az alábbi nyelveken lesz megtekinthető a Broadcasts.ChurchofJesusChrist.org-on, az egyház YouTube-csatornáján, valamint a Gospel Stream-alkalmazásban: arab, kantoni, szebuano, angol, francia, német, hindi, indonéz, olasz, japán, koreai, mandarin, portugál, orosz, szamoai, spanyol, tagalog és tongai.

Az esemény a fent felsorolt nyelveken később igény szerint visszanézhető lesz a YouTube-on, valamint Gospel Media- és a Gospel Stream-alkalmazásban.