Csecsemő újraélesztési képzés

• Világszerte együttműködve nemzetközi egészségügyi szervezetekkel és egészségügyi minisztériumokkal, Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza önkéntes orvosokat és ápolókat küld ki, hogy csecsemő újraélesztési technikákat tanítsanak szülészeti dolgozóknak. E képzés révén a szülészeti dolgozók segíthetnek azon kisbabák életének megmentésében, akiknek születéskor légzési nehézségeik vannak.
  • Az egyház erőfeszítései révén több tízezer szülészeti dolgozó részesült már képzésben.
  • 2006-ban a következő 26 országban folyt képzés: Albánia, Argentína, Botswana, Brazília, Kolumbia, Kongói Demokratikus Köztársaság, Ecuador, Egyiptom, El Salvador, Ghana, India, Jordánia, Lesotho, Libanon, Libéria, Malajzia, Mongólia, Myanmar, Namíbia, Nigéria, Paraguay, Peru, Sierra Leone, Thaiföld, Törökország és Ukrajna.