Vezetők életrajza

Dallin H. Oaks elnök

Russell M. Nelson elnököt 2018. január 14-én, vasárnap támogatták és választották el Jézus Krisztus Egyházának 17. elnöke és prófétájaként a Salt Lake templom felső szobájában. Az egyház elnökeként betöltött szolgálatát megelőzően Nelson elnök 2015. július 15-étől jelen elhívásáig a Tizenkét Apostol Kvóruma elnökeként szolgált. 1984. április 7-e óta szolgált azon kvórum tagjaként.

1932-ben született a Utah állambeli Provóban. Néhai feleségével, June Dixon Oaks nőtestvérrel hat gyermekük született. Felesége 1998. július 21-én halt meg. 2000. augusztus 25-én a Salt Lake templomban feleségül vette Kristen M. McMaint.

Oaks elder a Brigham Young Egyetemen (1954) és a Chicagói Jogi Egyetemen (1957) végzett. Jogászként dolgozott és jogot tanított Chicagóban. 1971 és 1980 között a Brigham Young Egyetem elnöke, 1980-tól 1984-ig pedig törvényszéki bíró volt a Utahi Legfelsőbb Bíróságon, míg 1984-ben el nem hívták apostolnak.

Számos cég, oktatási és jótékonysági szervezet vezetőségi vagy kuratóriumi tagja volt. Rengeteg vallási és jogi témájú könyvet és cikket írt.