Vezetők életrajza

David A. Bednar elder

David A. Bednart 2004. október 7-én rendelték és választották el a Tizenkét Apostol Kvórumának tagjaként Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyházában. A Tizenkettek Kvórumába szólító elhívása előtt Bednar elder szolgált területi hetvenesként , területi felhatalmazott hetvenesként, regionális képviselőként, kétszer cövekelnökként, valamint püspökként.

Bednar elder a kalifornai Oaklandben született 1952. június 15-én. Dél-Németországban szolgált teljes idejű misszionáriusként, majd a Brigham Young Egyetem hallgatója lett, ahol alap- és mesterfokú diplomát szerzett. A Purdue Egyetemen doktorált szervezeti viselkedésből.

Tanulmányai után Bednar elder a Texasi Műszaki Egyetemen és az Arkansas Egyetemen dolgozott közgazdász professzorként. Ezután a Brigham Young Egyetem–Idaho (a korábbi Ricks Főiskola) elnökeként szolgált 1997-től 2004-ig.

Bednar elder 1975. március 20-án vette feleségül a Salt Lake templomban Susan Kae Robinsont, akivel három fiuk született.