Diakónus

Felelősségteljes hivatal az ároni papságban, amelyet általában 12 vagy 13 éves fiatal férfiak viselnek. A diakónusok segítenek szétosztani az úrvacsorát a vasárnapi istentiszteleten az egyház tagjainak. A diakónusok emellett segíthetnek a gyülekezetek vezetőinek törődni a szükséget látókkal, valamint az egyházi gyülekezeti házak és telkek gondozásában.

A helyi gyülekezetekben a diakónusok kvórumokba szerveződnek, amelyekben a fiatal férfiak vezető tisztségeket töltenek be, tevékenységeket tartanak és támogatják egymást a Jézus Krisztus követésére irányuló erőfeszítéseikben.