Egyházi nyilatkozat a helyettes általi keresztelés irányelveinek megsértéséről

hivatalos közlemény -- 2012. február 21. Az egyház helyettes általi keresztelésre vonatkozó irányelveinek megsértése miatt felmerült kérdésekre az egyház válaszként a következő közleményt adta ki: Az egyház megtartja a szavát, és rendkívül határozott azon állásfoglalásában, hogy nem fogadja el a holocaust áldozatainak nevét helyettes általi keresztelésre. Nagymértékű csalásra és manipulációra van szükség ahhoz, hogy valaki nem engedélyezett neveket nyújtson be az általunk biztosított rendszeren keresztül. Mivel egyetlen rendszer sem képes kiszűrni minden olyan egyént, aki eltökélte, hogy megszegi a nevek benyújtásának szabályait, kénytelenek vagyunk fellépni a visszaélő felhasználókkal szemben azáltal, hogy megvonjuk a rendszerhez való hozzáférési jogukat. Azt is fontolóra vesszük, hogy indítsunk-e ellenük egyéb egyházi fegyelmi intézkedést. Elszomorító, amikor valaki szándékosan megsérti az egyház irányelveit, és amikor valami olyan válik viszály forrásává, amit egyébként szereteten és tiszteleten alapuló felajánlásként kellene értelmezni.