Egyházi vezetők részvétele a megválasztott elnök, Barack Obama beiktatásán

Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyházát Dieter F. Uchtdorf elnök (az Első Elnökség második tanácsosa) és M. Russell Ballard elder (a Tizenkét Apostol Kvórumának tagja) képviselte a megválasztott elnök, Barack Obama beiktatási ünnepségén. A két vezető, akiket Thomas S. Monson elnök, az Egyház elnöke kért fel az Egyház képviseletére, január 20-án vett részt a beiktatási ceremónián, január 21-én pedig a nemzeti imagyűlésen is megjelentek a washingtoni Nemzeti Katedrálisban. „Mindig megtisztelő az Egyházra nézve, amikor képviseltetheti magát egy új elnök beiktatásán -- mondta Monson elnök. -- Jókívánságainkat küldjük Obamának, a megválasztott elnöknek, és imádkozunk szerető Mennyei Atyánkhoz, hogy áldja meg őt és kormányát!”