Egyházi egyetemek és főiskolák

A Brigham Young Egyetem, a Brigham Young Egyetem–Hawaii, a Brigham Young Egyetem–Idaho és az UNSz Üzleti Főiskola kiemelkedő világi képzést kínálAz Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza normáival és vallási alapelveivel megerősítve.

Az ezekbe az iskolákba járó tanulók, azok is, akik más hitet vallanak, aláírnak egy becsületkódexet, amelyben megígérik, hogy viselkedésükben betartják a tisztesség, a feddhetetlenség, az erkölcsösség és a másokkal szembeni előzékenység legmagasabb normáit. E normák közé tartozik a tiszta beszéd, az egyházi gyűlések rendszeres látogatása, a házasságon kívüli szexuális kapcsolatoktól való tartózkodás, valamint az, hogy nem isznak alkoholtartalmú italokat és nem dohányoznak.

Brigham Young Egyetem

Honlap: www.byu.edu
Telephely: Provo, Utah
Alapítva: 1875
Beiratkozott tanulók száma 2005-ben: körülbelül 27 000
Jelenlegi elnök: Cecil O. Samuelson

Brigham Young Egyetem–Hawaii

Létszámarányosan az egyik legnemzetközibb összetételű egyetemváros, tanulói 74 országot képviselnek.
Honlap: www.byuh.edu
Telephely: Laie, Hawaii
Alapítva: 1955
Beiratkozott tanulók száma 2005-ben: körülbelül 2 400
Jelenlegi elnök: Eric B. Shumway

Brigham Young Egyetem–Idaho

A BYU–Idaho, korábbi nevén Ricks Főiskola, 2000-ben vált négy évfolyamú egyetemmé.
Honlap: www.byui.edu
Telephely: Rexburg, Idaho
Alapítva: 1888
Beiratkozott tanulók száma 2005-ben: körülbelül 12 000