Sajtóközlemény

Egyre több tanulási kezdeményezés segíti az embereket Európában

Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza forrásokat és eszközöket biztosít, amelyekkel elősegíti az önellátást

2025. január 24-én (pénteken) volt az oktatás világnapja. Különböző hírportálokon cikkek jelentek meg arról, hogy a tudás és a készségek miként segítik sikerre az embereket az életben. Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza négy tanulási kezdeményezésének a kiterjesztésével pont ezt az elvet ülteti át a gyakorlatba Európában.

Mindenkit hívunk – kortól, vallástól, nemtől, rassztól, háttértől és képességektől függetlenül – hogy jöjjön, tanuljon és fejlődjön © 2025 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

„Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza által biztosított online önellátási program hozzáférhető tanulási lehetőséget kínál már ma is, a következő hónapokban pedig további kezdeményezések látnak napvilágot az önellátási képzések kapcsán” – mondta Ether Simoncini, az egyház Európa Középső Területének Oktatási és Munkavállalási Szolgáltatások igazgatója. E kezdeményezések célja, hogy bővítsék a résztvevők tanulási és munkavállalási lehetőségeit.

Miért az önellátás?

Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza által biztosított önellátási tanfolyamok során a résztvevők megtanulják, hogyan nyissanak a lehetőségekre, miközben képessé válnak arra, hogy elinduljanak egy gyümölcsöző élet és hithű jövő felé Európában.

A Nobel-díjas Marie Curiet idézve: „Nem reménykedhetünk egy jobb világ felépítésében az egyének kiművelése nélkül. E cél elérése érdekében mindenkinek tökéletesítenie kell önmagát; ugyanakkor ki kell vennünk a részünket az emberiség iránti általános felelősségből, miszerintg kötelességünk segíteni azokat, akikről úgy gondoljuk, hogy a leginkább hasznura válhatunk.”

Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyházában az oktatásra és az önellátásra élethosszig tartó törekvésként tekintünk, amely jól igazodik Istennek az Ő gyermekeire vonatkozó boldogságtervéhez, miszerint tanulniuk és fejlődniük kell ebben az életben, amely így hitbéli feladattá is válik.

Négy, az egyház által támogatott tanulási forrás

Az alábbiakban hivatkozások találhatók Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza által biztosított programokhoz és kezdeményezésekhez, amelyek célja az iskolázottság, az önellátás és az élethosszig tartó tanulás támogatása.

  1. Állandó Oktatási Alap (ÁOA): Ez a 2001-ben létrehozott alap hiteleket kínál a fejlődő területeken élő egyháztagoknak, hogy szakképzésben vagy felsőfokú oktatásban részesülhessenek. AZ ÁOA jelenleg Albániában, Magyarországon és Spanyolországban érhető el. Ezzel a sikeres programmal kapcsolatban hamarosan további hírek várhatóak. (További információ itt.)
  2. Benson ösztöndíj: Egy ösztöndíjprogram, amelynek célja mezőgazdasági képzésben résztvevők támogatása olyan tudás és készségek megszerzésében, amelyekkel segíthetik a közösségüket. (További információ itt.)
  3. EnglishConnect: Egy program, amelynek célja, hogy segítsen az egyháztagoknak és nem egyháztagoknak egy támogató környezetben tanulni az angol nyelvet. Az angol nyelvtudás utat nyithat a tanulás, a munkavállalás és a misszionáriusi szolgálat felé. (További információ itt.)
  4. PathwayConnect és BYU–Pathway Worldwide: Egy hozzáférhető, alacsony költségű oktatási program, amellyel okleveleket, diplomát és alapvető tanulási lehetőségeket nyerhetnek a tanulók. A BYU–Pathway Worldwide egyesíti a lelki tanulást és a világi oktatást, ezáltal a résztvevők növekedhetnek tudásban és hitben is. (További információ itt.)

E források által Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza támogatja a tanulás és a fejlődés kultúráját. Az egyháztagokat nem csupán arra buzdítják, hogy fontosnak tartsák a saját tanulmányaikat, hanem hogy felhívják mások figyelmét is a tanulási lehetőségekre. Ebben visszaköszön a Szabadító szeretete és felhívása, miszerint „tegyetek tanítványokká minden népeket” (Máté 28:19).

STÍLUSKALAUZ-MEGJEGYZÉS:Amikor Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyházáról ír, kérjük, használja az egyház teljes nevét, amikor először utalást tesz rá. További információért az egyház nevének használatáról tekintse meg az online Stíluskalauzt.