Vezetők életrajza

Erich W. Kopischke elder

Erich W. Kopischke eldert 2007. március 31-én támogatták Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza általános felhatalmazott hetveneseként. Elhívása idején a Hetvenek Harmadik Kvórumának tagjaként az Európa Középső Terület elnökségében szolgált második tanácsosaként. Általános felhatalmazotti elhívását követően az Európa Terület elnökségének első tanácsosaként (2008–2009), majd elnökeként szolgált (2009–2012). 2019 augusztusa óta Kopischke elder az Európa Terület elnökségének második tanácsosaként szolgál.

Teljes idejű általános felhatalmazotti elhívása előtt Kopischke elder az Ifjúsági és Felsőfokú Hitoktatás európai koordinátora volt. Az Egyházi Oktatási Szervezet alkalmazottjaként felsőfokú hitoktatóként tevékenykedett, valamint az Európa Középső Terület területi igazgatójaként is szolgált. Pályafutása korábbi szakaszában egyéni vállalkozóként biztosítási ügynökként dolgozott, majd egy országos szintű biztosítási cég ügyvezető igazgatója lett Németországban. Elsődleges szakmai képzését és diplomáját gazdasági területen szerezte.

Kopischke elder megannyi egyházi elhívásban szolgált, többek között teljes idejű misszionáriusként a Németország München Misszióban, cövekelnökként, kerületi elnökként, főtanácstagként, gyülekezeti elnökként, valamint két püspökség tanácsosaként. 2003-ban elhívták, hogy a Németország Berlin Misszió felett elnököljön.

Erich Willi Horst Kopischke 1956. október 20-án született a németországi Elmshornban. 1978 decemberében vette feleségül Christiane Glücköt, akivel hét gyermek szülei.