Felszentelték a Cebu templomot egy alázatos, kedves nép között

Az egyház és egyúttal a világ egyik legnagyobb történelmi pillanata közé tartozik, amikor felszentelnek egy új templomot. Így volt ez június 13-án, vasárnap is, amikor Thomas S. Monson az Úrnak ajánlotta a Fülöp-szigeteki templomot. Monson elnök elnökölt a templom befejezésének alkalmából megtartott három ülésszakon, melyek során sugalmazott üzeneteket adott át, és imájában felszentelte a templomot. Június 12-én végigsétált az új épületen, ekkor látta először belülről a templomot. A túra után elmondta, hogy számos alkalommal járt már a Fülöp-szigeteken, és hogy a Salt Lake Cityben található lakhelyétől csaknem 12 000 kilométerre lévő Cebu városában szinte otthon érzi magát. Az utolsó felszentelő ülésszak végeztével, mikor elhagyta a templomot, emelkedetten így szólt: „Itt valóban otthon érzem magam. Itt Cebu Cityben ez az Úr háza, Atyánk háza. Gyönyörű ez a templom.” Amikor megkérdezték, milyennek tartja a Fülöp-szigeteki utolsó napi szenteket, Monson elnök egy szóval válaszolt: taníthatónak. Majd hozzátette, hogy nagyon áldott nép, akik nagyon alázatosak és kedvesek. Amikor vasárnap délután elhagyta a templomot, Monson elnök azt mondta a Church Newsnak: „Csodálatos nap volt. Az ülésszakok lelkileg mind nagyon felemelők voltak.” A történelmi esemény egy jelképes sarokkő lepecsételésével vette kezdetét. Monson elnök volt az, aki rátette az első adag maltert, majd meghívott másokat is, hogy felváltva kenjenek a sarokkő feletti barázdába egy kis maltert, ezzel jelezve az új templom elkészültét. A résztvevők között ott volt Henry B. Eyring elnök, az Első Elnökség első tanácsosa; Dallin H. Oaks elder a Tizenkettek Kvórumából; William R. Walker, aki a Hetvenek tagja és a Templomi Részleg ügyvezető igazgatója; H. David Burton elnöklő püspök; és néhány gyermek. Kathleen Eyring, Kristen Oaks és Barbara Burton nőtestvérek, akik férjük társaságában érkeztek Cebu Citybe. A sarokkő dobozába papírokat, könyveket, fényképeket és a Fülöp-szigeteki egyházzal kapcsolatos iratokat, valamint angol és szebuán nyelvű szentírásokat és Monson elnök két könyvét helyezték bele. A sarokkő ünnepség végén Monson elnök háláját fejezte ki a Fülöp-szigeteki embereknek mindazon áldozatért, melyet a második világháborúban hoztak. A felszentelést, melyet Eyring elnök „az ünneplés és hála napjának” nevezett, 164 cöveki és kerületi gyülekezeti házba közvetítették a Fülöp-szigeteken. Oaks elder és Oaks nőtestvér 2002–2004-ig a Fülöp-szigeteken élt. Oaks elder az itteni utolsó napi szentekről lelkesen úgy nyilatkozott, hogy „erősebbek és hithűbbek, mint amikor hat évvel ezelőtt elhagytuk a szigeteket”. püspök pedig azt mondta, „ez egy csodás nap volt. Ezek az emberek, akik a világnak ezen a részén élnek, egy Isten által küldött nép. Örömteli lehetőség, hogy itt lehetünk, és érezhetjük azt a lelkiséget, mely ma jelen volt.” Walker elder így szólt: „Biztos vagyok abban, hogy a Fülöp-szigeteki szentek örökre emlékezni fognak Monson elnök kedvességére és nagylelkűségére. Emlékezni fognak arra is, ahogyan a gyerekekre figyelt.” Az idahói Ammonból érkezett Gerald E. Mortimer a templom elnökeként, míg felesége, Linda Mortimer, a templom vezetőnővéreként fog szolgálni. Mortimer elnök tanácsosai Reynaldo L. Cuyong, a Cagayan de Oro-ból, és Jesse Lee Byram, az idahói Rigbyből. Feleségeik Virginia Cuyong és Debra Byram, Mortimer nőtestvér tanácsosaiként fognak szolgálni. A sarokkő ünnepségtől az utolsó ülésszakig Monson elnök rengeteg gyermeket üdvözölt. Kezet fogott velük, és annyit beszélgetett velük, mint egy szerető nagyapa. >A felszentelés utolsó ülésszakára menet megállt, hogy beszélgessen a 9 éves Kyle Ayessa Pacanával, a Fülöp-szigeteki Liloan Cövek Carmen Gyülekezetének tagjával. A kislány eleinte kissé szégyenlős volt, és vonakodott Monson elnökkel beszélgetni. Aztán hirtelen odaszaladt hozzá, és átölelte a derekát. Monson elnök pedig viszonozta a törékeny kislány ölelését. Az elragadó jelenet mindenkit meghatott.