Vezetők életrajza

Gerrit W. Gong elder

Gerrit W. Gong eldert 2018. március 31-én támogatták a Tizenkét Apostol Kvórumának tagjaként Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyházában. 2010. április 3-tól a Tizenkettek Kvórumába történő elhívásáig általános felhatalmazott hetvenesként szolgált. 2015. október 6-án nevezték ki a Hetvenek Elnöksége tagjának. Gong elder 2011 és 2015 között a hongkongi központú Ázsia Területi Elnökség tagja volt, végül területi elnökként fejezve be ezt a szolgálatot.

Gong elder 1977-ben szerzett ázsiai és egyetemi tanulmányok szakon alapdiplomát a Brigham Young Egyetemen. 1979-ben filozófia mesterfokozatot szerzett, majd 1981-ben doktorált nemzetközi kapcsolatokból az Oxford Egyetemen, ahol a Rhodes Alapítvány ösztöndíjasa volt. 1985-ben az Amerikai Egyesült Államok Külügyminisztériuma helyettes államtitkárának különleges tanácsadójaként szolgált, 1987-ben pedig az Egyesült Államok nagykövetének volt különleges tanácsadója a kínai Pekingben. 1989 óta számos tisztséget töltött be a Stratégiai és Nemzetközi Tanulmányok Központjában, Washington D.C.-ben. 2010 áprilisáig a Brigham Young Egyetem elnökének tervezési és értékelési tanácsadója volt.

Gong elder számos egyházi elhívásban szolgált, többek között teljes idejű misszionáriusként a Tajvan Taipei Misszióban, főtanácstagként, főpapok csoportjának vezetőjeként, cöveki Vasárnapi Iskola elnökeként, ifjúsági hitoktatóként, püspökként, cöveki misszióelnökként, cövekelnökként és területi hetvenesként.

Gerrit Walter Gong a kaliforniai Redwood Cityben született 1953. december 23-án. 1980 januárjában feleségül vette Susan Lindsay-t. Négy gyermekük és három unokájuk van.