Vezetők életrajza

Henry B. Eyring elnök

Henry B. Eyring elnököt 2018. január 14-én támogatták és választották el Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza Első Elnökségének második tanácsosaként. Ezt megelőzően 2008-tól 2018-ig Thomas S. Monson elnök tanácsosaként, 2007-től 2008-ig Gordon B. Hinckley elnök tanácsosaként szolgált. 1995. április 1-jén támogatták a Tizenkét Apostol Kvóruma tagjaként. 1992. október 3-a óta szolgál általános felhatalmazottként.

Eyring elnök korábban 1985 áprilisa és 1992 szeptembere között első tanácsosként szolgált az Elnöklő Püspökségben, 1980 szeptembere és 1985 áprilisa, valamint 1992 szeptembere és 2005 januárja között pedig az egyház oktatási küldötteként.

Eyring elnök 1971 és 1977 között az Idaho állambeli Rexburgban található Ricks Főiskola elnöke volt. 1962 és 1971 között tagja volt a Stanford Közgazdasági Egyetem Mesteriskolája tantestületének.

A Utah Egyetemen szerzett alapdiplomát fizika szakon, majd a Harvard Egyetemen mesterdiplomát és doktori fokozatot üzleti adminisztráció szakon.

A New Jersey állambeli Princetonban született 1933. május 31-én. Az egyházban szolgált regionális képviselőként, a Vasárnapi Iskola általános testületének tagjaként, valamint püspökként.

Eyring elnök felesége a néhai Kathleen Johnson, akivel négy fiú- és két leánygyermek szülei.