Ivóvíz és tanszerek az afrikai iskolásoknak

Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza Az egyház 960 gyermek alapvető szükségleteit segített kielégíteni a dél-afrikai Kanyemazane város Vulamasango Általános Iskolájában. F. Michael Watson elder, az Afrika Délkeleti Területet felügyelő egyházi vezető éppen látogatást tett az iskolában, hogy köszönetet mondjon az igazgatóknak, amiért lehetővé tették, hogy egyház szolgálati célokra használhassák az iskola épületét, mikor megtudta, hogy a város gyakran mindenféle előzetes értesítés nélkül felfüggeszti az iskola vízellátását. Emiatt a diákok sokszor nem jutnak főtt ételhez, és a mosdókat sem tudják használni. A gyerekek közül sokan árvák, és naponta csak egyszer esznek főtt ételt: az iskolai ebédjüket. Az egyház egy 5000 literes víztartályt adományozott az iskolának, hogy a vízelzáráskor is zavartalan lehessen az iskola vízellátása. Az egyház hivatalosan 2010. március 19-én adta át az iskolának a víztartályt, egy különleges átadási ünnepségen. Az eseményen az iskolai oktatók és a szomszédos iskolaigazgatókon kívül több mint 100 szülő vett részt. Az egyház ezen kívül 960 tanulói csomagot is adományozott, amely alapvető iskolai tanszereket tartalmazott, valamint különleges játékokat az iskolaelőkészítőbe járó gyerekeknek. Watson elder így szólt a gyermekekhez: „Mi most iskolai csomagokat és egy víztartályt hoztunk nektek, melyre már nagy szükség volt, de ti viszonzásul ennél sokkal többet adtatok nekünk vissza. A ti ajándékotok az a mélyről jövő szeretet, mely a szívetekben lakik.” Az eseményre Watson eldert és feleségét, Jolene-t a Johannesburgban állomásozó közönségkapcsolati és emberbaráti misszionáriusházaspárok is elkísérték, valamint a területen szolgáló más misszionáriusok is. Dr. G.D.A. Manzini, a Mpumalanga tartomány Országos Oktatásügyi Minisztériumától háláját fejezte ki az egyház által adományozott víztartályért és tanszerekért, melyekre oly nagy szükség volt. Ezt mondta: „Alázatra késztet az Önök gesztusa. A diákok örökké emlékezni fognak a tetteikre.” Dr. Manzini hozzátette, mennyire fontos, hogy a szülők is kivegyék részüket a feladatokból, valamint emlékeztette a diákokat és a szülőket, hogy a gyermekek angoltudása az egyház misszionáriusainak köszönhető: „Mindannyian együtt kell dolgoznunk. A vallás és az oktatás pedig otthon kezdődik." A Mpumalangai Oktatási Minisztérium egy elismerő oklevelet nyújtott át az egyháznak a kiváló partneri kapcsolat és támogatás elismerésééül, az iskola fejlesztéséért tett erőfeszítésekért, valamint azért, hogy reményt és segítséget nyújtott a közösségnek. A diákkórus énekekkel kedveskedett Rafael Phiri iskolaigazgatónak, a többi diák pedig kosztümökbe öltözve helyi bennszülött táncokat adott elő. Az egyháznak két kisebb gyülekezete van Nelspruit területén. Az itt szolgáló hat teljes idejű misszionárius közül kettőt az iskola hívott meg, hogy tartsanak nálunk angolórákat hetente kétszer, szerdánként pedig áhítatot. A területen élő lakosoknak nagy segítséget jelent mindaz az emberbaráti segítség, melyekhez a katasztrófavédelem, az orvosi ellátmányok, a tiszta víz, a kerekesszékek és tanszerek formájában jutottak hozzá. Az egyház 2009-ben jelentős mértékű emberbaráti segélyben részesített 19 országot az Afrika Délkeleti Területen.