Johnson elnök a remény üzenetével érkezett Közép-Európába

„Abban bízom, hogy elhozzuk Jézus Krisztus reménységét a szenteknek itt, Közép-Európában” – mondta Camille N. Johnson, Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza Segítőegyletének az általános elnöke, aki kilenc nap alatt négy közép-európai országban nyújt szolgálattételt.

Johnson elnököt elkíséri a férje, Doug, valamint az Elemi Általános Elnökségének a második tanácsosa, Tracy Y. Browning nővér és a férje, Brady. A vezetők látogatása 2024. szeptember 14-én (szombaton) vette kezdetét Milánóban.

„A szívem egy része 2016 óta Milánóban van, azóta, hogy a fiam itt szolgált misszionáriusként” – mondta Johnson elnök.

A látogatás alatt az Olaszország Milánó Misszió misszionáriusai találkoztak az általános tisztségviselőkkel.

Jézus Krisztus egyháza már nyolc éve működik együtt az olaszországi Progetto Arca szervezetével, amely lakhatási és élelmiszer-támogatást nyújt a szűkölködőknek. Johnson elnöknek és Browning nővérnek szombaton lehetőségük volt találkozni a szervezet vezetőivel.

„Nagy hatással volt rám, hogy a tantételek – amelyeket itt sikeresen alkalmaznak –, a tanításaik, az önellátás, mind-mind Jézus Krisztus evangéliumának a tantételeit tükrözik és az egyes ember szükségleteit célozzák meg” – mondta Johnson elnök.

Vasárnap az általános tisztségviselők szolgálattételt nyújtottak néhány milánói nővér otthonában.

„Mindig repes a lelkem, amikor hallom ezeket az embereket tanúskodni a Jézus Krisztus iránti elkötelezettségükről és az Őbenne rejlő erőről – arról az erőről, amely segít elviselni a nehéz kihívásokat” – mondta Johnson elnök.

Vasárnap este a Segítőegylet tagjai egy milánói gyülekezeti házban találkoztak, hogy részt vegyenek egy országos közvetítésen.

Johnson elnök és Browning nővér ellátogat majd Prágába, Budapestre és Zágrábba is, ahol első alkalommal lesz lehetőségük a helyi szenteket szolgálni.

„Már alig várom, hogy átkarolhassam e drága nővéreket és szenteket, amint ellátogatunk az egyes helyekre, s reményeink szerint eközben elvisszük a Szabadítónk, Jézus Krisztus szeretetét egyenként mindegyikőjükhöz” – fogalmazott Johnson elnök.