Kerekesszék szétosztás

• Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza először 2003-ban vett részt olyan kerekesszék kezdeményezésben, melynek célja az volt, hogy kerekesszékhez juttasák a fogyatékkal élős embereket. Kerekesszék nélkül ezeknek az embereknek a barátaikra és a családjukra kell támaszkodniuk, ha el akarnak jutni valahova, vagy mászniuk kell.
  • Az egyház helyi ügynökségeken keresztül oszt szét kerekesszékeket, például államfők feleségei által felügyelt alapítványokon keresztül.
  • 2005-ban 54 840 kerekesszék került szétosztásra, 54 országban: Albániában, Amerikai Szamoán, Anglában, Argentínában, Örményországban, Barbadoson, Botswanában, Brazíliában, Bulgáriában, Kambodzsában, Kínában, Kolumbiában, Costa Ricán, Horvátországban, a Dominikai Köztársaságban, Egyiptomban, Etiópiában, Fidzsin, Ghanában, Indiában, Indonéziában, Japánban, Jordániában, Kenyában, Kirgizisztánban, Libanonban, Malajziában, Mexikóban, Mikronéziában, Moldovában, Mozambikon, Mianmárban, Nepálban, Nigériában, Palaun, Palesztinában, Panamában, Paraguayban, Peruban, a Fülöp-szigeteken, Romániában, Oroszországban, Szamoán, Szerbiában, Dél-Afrikában, Srí Lankán, Surinamében, Tanzániában, Thaiföldön, Trinidadon, Törökországban, Ukrajnában, Vietnamban és Zimbabwén.