Kvórum

Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyházában a kvórum szó olyan férfiak csoportjára utal, akik egy bizonyos papsági tisztséget viselnek. Az egyházban a legmagasabb kvórum az Első Elnökség, őket a Tizenkét Apostol Kvóruma követi. Ezen kívül létezik még nyolc Hetvenek Kvóruma is, amelyek világszerte segítenek az egyház igazgatásában. A helyi gyülekezetekben, vagyis egyházközségekben a következő papsági hivatalok mindegyikének van kvóruma: diakónus, tanító, pap és elder. Emellett cövekszinten a főpapoknak is van kvóruma.