Élelemért és békéért szólt az ének

Egyházi zenét megszólaltató programja keretében a Kammerchor Vocalis nemrégiben az angliai Kent megyében található Sevenoaks kerület Luke templomában, valamint egy másik közeli városban, Maidstone-ban több mint 730 000 eurót gyűjtött össze. A jótékonysági program szervezőinek elmondása szerint az összegyűjtött pénzt a Mary’s Meals, valamint a The Amos Trust and Christian Aid nevű világméretű keresztény jótékonysági szervezetek között fogják elosztani. A németországi székhelyű vokálegyüttes 40 tehetséges fiatal felnőtt zenészből áll, akik mind Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza tagjai (mormonok). A koncertek mellett a csoport tagjai dolgoznak, vagy pedig tanulmányaikat végzik. A próbákat havonta egyszer tartják, néhányan közülük Svájcból és Angliából teszik meg a hosszú utat Frankfurtig. A kórus nagyon magas zenei színvonalat képvisel. Repertoárján olyan klasszikusok művei szerepelnek, mint Mendelssohn, Mozart és Bach, de előadásukban Jézus Krisztus békés, erőt adó szavai is felhangzanak az egyházi himnuszokon keresztül. Dennis Mihill, a St. Luke templomban tartott előadás közönségének tagja azt írta, hogy „a program hűen tolmácsolta keresztény hitük meggyőződését és őszinteségét. Ez nem is koncert volt, hanem inkább hódolat Istennek" (Crossway, a St. Luke templom folyóirata). Kora délután a kórus az Emily Jackson betegotthon lakóinak és dolgozóinak énekelt Sevenoaksban. Az előadókörút végén részt vettek a londoni Hyde Park Kápolna vasárnapi miséjén is. Misszionáriuskórusként a tagok nagyon hálásak a fellépési lehetőségéért, és hogy üzenetüket ilyen gyönyörű zenén keresztül oszthatták meg. Mary Bailey így összegezte az észrevételeit: „Valóban nagyon megindító előadást hallhattunk e kedves német fiataloktól, akik nyilvánvaló, hogy legalább annyira élvezték az éneklést, mint mi azt, hogy hallgathatjuk őket. A mindennapok borús hírei között olyan jó volt csak ülni, és végighallgatni egy ilyen felemelő programot. Egy nagyon különleges koncertről maradt le, aki nem tudott ott lenni." (Crossway, a St. Luke templom folyóirata) (A. Riley Cutler, Európa Terület közönségkapcsolatok, Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza)