Általános konferencia

Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyházát hivatalosan 1830. április 6-án szervezték meg. Több hónappal később az egyház a New York állambeli Fayette-ben Peter Whitmer otthonában tartotta meg első általános konferenciáját. Az egyház tagjai minden év áprilisában és októberében egybegyűlnek Salt Lake City-ben (Utah állam), hogy két napon keresztül gyűlésezzenek. Ezt az eseményt hívják úgy, hogy általános konferencia. Az áprilisban tartott konferenciát “áprilisi" konferenciának nevezik, az októberben tartottat “októberi” konferenciának. Minden egyes konferencia első napján (szombati napon) az egyháztagok részt vesznek egy reggeli és egy délutáni gyűlésen. Mindkettő 2-2 órás program. Késő délután tartanak egy papsági gyűlést. A konferencia második napján (vasárnap), az egyháztagok részt vesznek egy reggeli és egy délutáni gyűlésen. Minden egyes gyűlést műholdon keresztül közvetítenek a gyülekezeti házakba szerte a világon, és számos nyelvre lefordítják azokat. A beszélők (akiket az egyház vezetői közül választanak ki), a konferencia minden egyes gyűlésén az egyháztagok számára fontos témákról ejtenek szót. A konferencia beszédek nyomtatásra kerülnek az egyházi magazinokban, illetve megtekinthetők az interneten (Általános konferencia címszó alatt).