Március 8. a nemzetközi nőnap – egy nap, amelyen a nők társadalmi, gazdasági, kulturális és politikai eredményeit ünnepeljük. Egész véletlenül Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza Segítőegylet néven ismert női szervezete megalapításának évfordulója egy hónapra esik a nemzetközi nőnappal. Március 17-én volt 178 éve, hogy a Segítőegyletet megalapították. A Tizenkét Apostol Kvórumának egy korai tagja, John A. Widtsoe ezt jelentette ki az egylet rendeltetéséről:
„A szegénység enyhítésére, a betegség enyhítésére, a kétely enyhítésére, a tudatlanság enyhítésére [törekedni] – valamennyi olyan dolog enyhítésére, amely akadályozza a nők örömét és fejlődését” – mondta.
Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza világszerte a nők hozzájárulásait méltatja ezen ünnepi hónap során.
„Nőkként ösztönzőleg hattok másokra, és követésre méltó mércét állítotok másoknak…, mivel a nők alakítják a jövőt” – mondta Russell M. Nelson elnök egy közelmúltbeli általános konferenciai beszédében.
Armine Avanesyan egy olyan nő, aki alakítja a saját családja és közössége jövőjét. 1997-ben, a kisgyermekeivel vándorolt be Németországba Örményországból. Az utazás, amely ahhoz vezetett, hogy újra együtt lehessenek a férjével (aki már Németországban volt), hosszú és kimerítő volt.
„Egyáltalán nem volt ételünk, semennyi sem – mondta. – Gyalog kellett keresztülvágnunk egy erdőn, majd át kellett kelnünk egy folyón, ami nagyon hideg volt – december elejét írtunk. A ruháink nedvesek voltak, én nem tudtam úszni, és nagyon mélyen alá kellett merülnöm a vízben. Csakis a gyermekeim jártak a fejemben.”Armine leküzdötte ezeket az akadályokat, és megérkezett Németországba. Ezután meg kellett birkóznia egy új országhoz, kultúrához és nyelvhez való igazodással is. Két évvel később ismét kilépett a komfortzónájából, amikor találkozott a Németország utcáin éneklő misszionáriusokkal.
„Kifejezetten és mérhetetlenül éreztem a Szentlelket” – idézi fel Armine. Hittel előrelépett egyet, és mindössze egy hónappal később beleegyezett, hogy megkeresztelkedjen. Új egyháztagként azonnal a Segítőegylet tagjává is vált, és az egyáltalán nem könnyű átmenet során befogadásra lelt a Segítőegyletben lévő erős, hithű nők közösségében. Ők segítettek neki még erősebbé válni.
„Sok támogatást kaptam, és magam is képes voltam támogatást nyújtani. Tanultam a saját, egyéni erősségeimről. Megtanultam, miként legyek csodálatos feleség és anya. Egyértelműen megértettem, hogy Isten valóban törődik velem, valamint név szerint ismer és szeret engem” – mondta Armine.
Armine azáltal alakította a családja jövőjét, hogy megtanította nekik, miként legyen hitük és tanulmányozzátok a szentírásokat. Mindhárom gyermeke szolgált teljes idejű missziót. Az egyházi gyülekezete jövőjét is alakította azáltal, hogy hithűen szolgált az Elemi és a Segítőegylet szervezetében, valamint tanított a Vasárnapi Iskolában.
„Hálás vagyok ezért a rendszerért az egyházban, ahol taníthatunk másokat, és ezáltal saját magunkat is” – mondta.
A Segítőegylet Általános Elnökségének első tanácsosa, Sharon L. Eubank nemrégiben rámutatott, miszerint valamennyi nő lehet bátor vezető az otthonában és a közösségében. Azt tanácsolta a szerte a világon élő nőknek, hogy használják „az önrendelkezésüket és a hangjukat”, hogy változást érjenek el.
„Ne várjatok azzal, hogy ti legyetek a változás, amit kerestek! […] Abban a másodpercben, ahogy megtanuljuk…, miszerint rendelkezünk a hatalommal és a reménnyel és az erővel, a dolgok átalakulnak. Engem hihetetlenül felvillanyoz ez a gondolat” – mondta.Idén márciusban a segítőegyleti nővérek és a szerte a világon élő nők erejét ünnepeljük és méltatjuk.
A Segítőegylet a világ legnagyobb nőszervezete: 7,5 millió tagot számlál, akik 162 országban élnek. További forrásokért a nőkről és több információért a Segítőegylettel kapcsolatban látogass el a https://hírek.jezuskrisztusegyhaza.org/cikkek/segítőegylet oldalra.