Mormon fiatalok gondoskodnak hátrányos helyzetűek szükségleteiről

A „sapka projekt” névre keresztelt adományozás terve 2011 őszén fogalmazódott meg a szegedi gyülekezet Fiatal Egyedülálló Felnőttek Központjának körében. Ezek a 18-30 év közötti fiatalok rendszeres programjaik során nem csak arra összpontosítanak, hogy a saját korosztályuk körében kikapcsolódjanak, tanuljanak, hanem, hogy másokat szolgáljanak és segítsenek. A program célja 55 db kötött sapka elkészítése volt a Dr. Waltner Károly Gyermekotthon és a Fogyatékos Gyermekek Nappali Intézete számára. A Fiatal Egyedülálló Központ hangsúlyozni szerette volna a hátrányos helyzetűekre való odafigyelést, ezért erre a két Fogyatékos Gyermekotthonra esett a választás, akik biztosan nagy hasznát veszik a kézzel készített sapkáknak a jelenlegi zord időjárásban. A sapkákat a Központ fiataljai és a velük együttműködő egyetemisták, valamint Amerikából érkezett 2 éves missziót szolgáló Adams házaspár készítette, így a 10 fős csoportnak sikerült 3 hónap alatt elérnie a kitűzött célt. Az átadásra 2012. február 8-án került sor, amelyet nagy siker övezett, az érintett gyerekek örömmel vették az ajándékokat, a látogatás során az a fiatalok betekintést nyerhettek az Otthon életébe, a gyerekek kis ajándékokkal és szívszorító pillantásaikkal honorálták meg a kapott sapkákat. >Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza más területen is nyújtott már segítséget. A 2010-es vörösiszapár során Devecseren segítettek a helyieknek. A tragédiát követő napokban az Egyház jelentős anyagi támogatással és önkéntes erők megmozgatásával igyekezett enyhíteni a szerencsétlenségben érintettek helyzetén. Az egyház tevékenységéből látható, hogy számukra fontos az emberbaráti segítségnyújtás és az önzetlen odaadás, valamint felhívják a figyelmet arra, hogy a jövőben készek részt venni a hasonló projektekben, segítséget nyújtani az arra rászorulóknak.