Portugália: Utolsó napi szentek ételt juttatnak el a tűzvész károsultjaihoz

A Mormon Segítő Kezek önkéntesei az UNSZ Szeretetszolgálaton keresztül étel-, víz-, ruházat- és kerekesszék-adományozást szerveztek a nemrég bekövetkezett Pedrógao Grande-i tűzvész károsultjai számára.

Az emberek megsegítésére irányuló kezdeményezés gyorsan szétterjedt az országban – mormon gyülekezetek és önkéntesek tucatjai csatlakoztak hozzá. Az egyház női szervezete, a Segítőegylet állt az erőfeszítés élére, koordinálta a gyűjtéseket és előkészületeket tett a kiszállításra.

Az egyház reakciójáról a portugál Mormon sajtószoba honlapján olvashatsz többet (portugálul).