Vezetők életrajza

Richard G. Scott elder

Richard Gordon Scottot 1988. október 1-én támogatták apostolként Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyházában. 1977. április 2-án hívták el a Hetvenek Első Kvórumának tagjává, és jelenlegi elhívásáig, 1983. október 1-ig e kvórum elnökségének tagjaként szolgált.

1928. november 7-én született az idahói Pocatellóban, Kenneth Leroy és Mary Whittle Scott gyermekeként. Ötéves korában szüleivel Washington D. C.-be költözött, ahol édesapja a Mezőgazdasági Minisztériumban dolgozott, majd pedig mezőgazdasági miniszterhelyettes lett.

A George Washington Egyetemen végzett gépészmérnökként, Uruguayban szolgált teljes idejű misszionáriusként, másoddiplomáját pedig atomtechnológiából szerezte a Tennessee állambeli Oak Ridge-ben. Scott elder 1953 és 1965 között Hyman Rickover admirális közvetlen munkatársaként tengeri és szárazföldi nukleáris erőművek fűtőanyagának fejlesztésén dolgozott. 2008-ban a Brigham Young Egyetemtől elnyerte a Keresztény szolgálat díszdoktora címet.

1965-től 1969-ig az argentínai Cordobában az Argentína Északi Misszió elnökeként szolgált. Visszatérte után különböző atomenergiai cégek személyi tanácsadója volt.

Hetvenesként való elhívásáig a következő területeken szolgált területi képviselőként: Urugay, Paraguay, Észak- és Dél-Karolina, Virginia és Washington D. C.

Scott elder élete állandó bizonyságul szolgál arra, mennyire szereti Mennyei Atyánkat, az Ő Szeretett Fiát és Atyánk valamennyi gyermekét. Scott eldernek igen széles az érdeklődési köre, a világ természeti szépségei is állandóan lenyűgözik.

Áldottnak érzi magát, hogy feleségül vehette Isten egy sokoldalú, tehetséges leányát, Jeanene Watkinst, akivel 1953. július 16-án pecsételték össze a Manti templomban. Scott nőtestvér 1995. május 15-én hunyt el. Hét gyermekük van.