Segítő kezek Szlovéniában

Szlovéniai egyháztagok és misszionáriusok a Mormon Segítő Kezek küldötteiként országszerte csatlakoztak egy takarítási kezdeményezéshez, melyre 2010. április 17-én került sor. Ljubljana mindhárom gyülekezetének tagjai izgatottan várták, hogy részt vehessenek abban az országos kezdeményezésben, hogy megtisztítsák Szlovéniát. A ljubljanai egyháztagok a Maribor és Celje Gyülekezet tagjaival együtt sárga Segítő Kezek mellénybe öltözve hozzáfogtak, hogy április 17-én, a szolgálat napján megtisztítsák Szlovéniát. A készülődés néhány hónapja kezdődött, amikor az országos szervezők meghívták a helyi hatóságokat és a lakosságot, hogy segítsenek helyi szinten felkutatni az országszerte fellelhető szeméttel borított térségeket. Az egyház széleskörű támogatást ajánlott fel, beleértve a teljes idejű misszionáriusok és David H. Hill, a misszió elnökének támogatását. A Maribor Gyülekezetből kevesebben érkeztek, ezért ők a Celje Gyülekezethez csatlakoztak. A Ljubljana Gyülekezet tagjainak feladata az volt, hogy a Tivoli várospark mögött feltakarítsák a Roznik-domb hatalmas területét, mely közkedvelt hely a fiatalok körében, és sokan ellátogatnak ide azok közül is, akik szeretnek sétálni egy jót a szabadban a gondosan megtervezett erdei utakon. A futók és sétálgatók időnként üvegeket, zsebkendőket és üres konzerveket dobálnak szét e gyönyörű ösvények mentén. A Ljubljana gyülekezeti ház melletti domb. Hill elnökkel és Evan T. Haglund gyülekezeti elnökkel együtt mintegy 35 egyháztag és misszionárius gyűlt össze családjával a gyülekezeti házban. Sárga mellénybe öltözve nekiindultak a dombnak, ahol a szervezők gumikesztyűkkel és különféle színű szemeteszsákokkal látták el őket, amelybe szelektíven gyűjthették a szemetet. Az egyháztagok és a misszionáriusok élvezték a munkát, sokat nevettek közben. Sok zsáknyi hulladékot szedtek össze, melyeket az arra kijelölt helyekre vittek, hogy majd a kukásautók összegyűjthessék őket. Mintegy 250 000 ember vett részt Szlovéniában a szolgálat napján. A szervezők a szolgálat végén este három városban is bulit tartottak, ahová népszerű szlovén zenészeket hívtak meg. A Celje Gyülekezet tagjai Szlovéniában a szolgálat napján A kis létszámú Celje Gyülekezet néhány tagja 9 órakor gyülekezett a város közelében, hogy meghallgassák az utasításokat a szolgálat napjával kapcsolatban. Mormon Segítő Kezek mellényekkel és jó adag lelkesedéssel felszerelkezve hatalmas fekete szemeteszsákokat és kesztyűket kaptak, majd kiküldték őket a várospark közelében lévő partra, egy illegális szemétlerakóhelyre. Az egyháztagok azonnal munkához láttak. A part melletti egyik tócsából kihúztak egy kerékpárt, melyet egy rakás egyéb szemét, főleg üvegek követtek. Az egyháztagok csoportokra szakadtak, és szétszéledtek egy viszonylag nagyobb területen. A misszionáriusok és az egyháztagok körülbelül 20-an voltak. Két órán belül egy tucat fekete zsákot dobáltak bele a közelben álló hatalmas konténerbe. A munka közben sem hagyott alább a jókedvük. Kellemes meglepetés volt, hogy az egyik jótékonysági szervezet női dolgozói süteményt és vizet hoztak nekik. Amikor befejezték a töltés megtisztítását a projekt székhelyéül szolgáló Celje Könyvtárba mentek. A szervezők még több önkéntest kértek fel, hogy elmenjenek a Heracles templom melleti a parkba, ahol egy másik illegális szemétlerakóhely volt. Ott régi autóüléseket találtak, valamint egy vécékagylót egy tekercs vécépapír társaságában. A Celje Gyülekezet tagjai a projekt után osztoztak az összetartozás és a teljesítmény érzésében. Nagy megelégedettséggel töltötte el őket, hogy segíthettek megszépíteni a városukat és így az országukat is. Közben még jobb barátokká váltak, sok vidám élménnyel gazdagodtak és kedvező benyomást tettek a város lakóira és vezetőire is.