Newsroom

Segélyadományok a balkáni árvízkárosultak részére

Sok utolsó napi szent is csatlakozott ahhoz a magyarországi erőfeszítéshez, mely a Balkánon májusban végigsöprő pusztító áradás károsultjainak megsegítését célozta.

Az egyház adakozásra szólító felhívására Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza számos egyházközsége és gyülekezete reagált. A fővárosi egyházközségeken és a déli országhatárhoz közelebb eső városokon (Pécs, Szeged) kívül sok más város szentjei is küldtek adományt, köztük Szolnok, Győr, Kecskemét, Kaposvár, Dunaújváros és Eger egyháztagsága.

A gyülekezeti házakba vitt ruhákat, élelmiszereket, tisztálkodószereket és egyéb szükségleti cikkeket önkéntesek tucatjai csomagolták be a szállításhoz.  Budapesten az adományok zöme a Szent György Nagyvértanú szerb ortodox templomba, onnan pedig más magyar adományokkal együtt a segítségre szorulókhoz került.

Mint ismeretes, a május közepén lehullott nagy mennyiségű csapadék következtében megáradt folyók több várost is elöntöttek, tízezrek kitelepítését és legkevesebb 62 ember halálát eredményezve Szerbiában és Bosznia-Hercegovinában, valamint Horvátországban.