Vezetők életrajza

Ulisses Soares elder

Ulisses Soares eldert 2018. március 31-én támogatták a Tizenkét Apostol Kvórumának tagjaként Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyházában. 2005. április 2. óta szolgált általános felhatalmazott hetvenesként, és 2013. január 6-án nevezték ki a Hetvenek Elnöksége tagjának. Korábban tanácsosként szolgált az Afrika Délkeleti Területen, a Brazília Terület elnökeként, valamint a Brazília Déli Terület tanácsosaként.

Soares elder 1985-ben szerzett számvitel és közgazdaság szakon alapdiplomát a São Pauloi Pápai Katolikus Egyetem Közgazdaságtudományi Iskolájában, majd később MBA fokozatot szerzett. Multinacionális vállalatok könyvelőjeként és könyvvizsgálójaként dolgozott Brazíliában, valamint világi ügyek igazgatójaként az egyház São Pauloban található területi irodájában. Általános felhatalmazotti elhívásáig különleges megbízatásban szolgált az egyház Elnöklő Püspökségében, Salt Lake Cityben.

Soares elder számos egyházi elhívásban szolgált már, többek között teljes idejű misszionáriusként a Brazília Rio de Janeiro Misszióban, elderek kvóruma elnökeként, tanácsosként püspökségben, főtanácstagként, cöveki végrehajtótitkárként, regionális jólléti megbízottként, cövekelnökként, valamint a Portugália Porto Misszió elnökeként (2000–2003).

Ulisses Soares a brazíliai São Pauloban született 1958. október 2-án. 1982 októberében vette feleségül Rosana Fernandest. Három gyermekük és három unokájuk van.