VÉRADÁS 2010. szept. 24-én a Hajnóczy utcában

A Vöröskereszt részvételével véradást szervezünk a Hajnóczy utcai gyülekezeti házban 2010. szeptember 24-én, pénteken 15 és 18.30 óra között, amelyre minden 18 éven felüli egyháztagot, érdeklődőt, családtagot, barátot, ismerőst nagy szeretettel várunk. Cím: 1122 Budapest, Hajnóczy József u. 14.
A véradáshoz (is) nélkülözhetetlen iratok: -személyi igazolvány (vagy jogosítvány vagy útlevél vagy diákigazolvány) -TAJ kártya (fénymásolt TAJ kártya csak regisztrált véradóknál elfogadott) -lakcímkártya -véradó igazolvány Általános tudnivalók: -Egészségesnek kell lenni! Semmi nátha, torokkaparás...egyebek! -18-60 éves korig, rendszeres véradóknál maximum 65 éves korig engedélyezett -minimum 50 kg testsúly -az elmúlt 365 napot kell figyelembe véve férfiak évente 4-5, hölgyek legfeljebb 3 alkalommal adhatnak vért (menopauzában orvosi döntés alapján legfeljebb 4-szer, ha egyéb kizáró ok nincs) -két véradás között minimum 8 hét szünetet kell tartani -véradás előtt étkezni kell és sok folyadékot kell fogyasztani(1,5-2 liter) -gyógyszerszedés önmagában nem kizáró ok (kivétel: antibiotikus kúra után 30 nap múlva), a kivizsgáló orvos a helyszínen dönt erről -kezelt vérnyomásbetegséggel, ha a pillanatnyi érték jó, szabad vért adni -a helyszínen mindenkinek ellenőrzik, hogy nem vérszegény-e (ujjbegyszúrás) -fertőzésveszély kizárt, egyszer használatos eszközökkel dolgoznak -az adatokat az adatvédelmi szabályoknak megfelelően kezeli az Országos Vérellátó Szolgálat -igazolást igényelhető, ha a munkahely kéri Amikor a véradással várni kell: -H1N1 és szezonális influenza elleni védőoltás után 24 óra várakozás, amennyiben nincs semmilyen szövődmény -foghúzás és gyökérkezelés, antibiotikum után 4 hét szünet tartandó -Herpes fertőzés után 4 hétig tilos -kullancscsípés után 6-8 hét várakozás, mert a tünetek eddig jelentkezhetnek -tetoválás, piercing, akupunktúra után 1/2 év várakozás -Lyme-kór (igazolt) esetén antibiotikus kúra befejezése után 1 év múlva -malária elleni gyógyszer szedése után orvosi konzultáció, de 3 év várakozás szükséges -maláriaveszélyes területen tartózkodás után (ha nem szedett gyógyszert) min. 1/2 év szünet Az alábbi esetekben nem szabad vért adni: -pajzsmirigy működési zavara esetén (túlműködés) -cukorbetegség -várandósság alatt, szülés után 1 év, szoptatás befejezése után min. 1/2 év, vetélés után addig, amennyi ideig a várandósság fennállt -allergia elleni gyógyszerszedés alatt tilos!