Newsroom

Árvizek Szerbiában és Boszniában

Boszniában 120 éves rekordott döntött a csapadék mennyisége. A megáradt folyók több települést is elzártak a külvilágtól. Az árvizeket mindkét országban földcsuszamlások kísérik.

Az elmúlt napok szakadatlan esőzései nyomán több folyó is kilépett a medréből Szerbiában és Bosznia-Hercegovinában. Déli szomszédunknál az áradások öt ember halálát okozták, számos településről evakuálják a lakosokat, miközben legalább 300 000 háztartás maradt áram nélkül. Az ország egész területére rendkívüli állapotot hirdettek ki.

Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza víztisztító berendezéseket, szivattyúkat, gumicsizmákat és az ilyen helyzetekben nélkülözhetetlen szerszámokat küld mindkét országba, hogy ezzel is segítse az árvíz elleni védekezést, illetve együttműködik a boszniai Vöröskereszttel is.

Az egyház mindenkit arra kér, hogy személyes imái által támogassa az áradásoktól fenyegetett embereket.