Ausztria, Bécs. 2025. november 13. – Az ünnepekre készülő vásárlók Bécsben új módját fedezhetik fel annak, hogy változást hozzanak mások életébe. 2025. november 13-án a város örömmel fogadta a legelső Jótékonysági automatákat, az élénkpiros gépeket, amelyek édesség helyett együttérzést kínálnak, arra késztetve a járókelőket, hogy a szokásos költekezést alakítsák az egész világra hatással lévő jótékony cselekedetekké.
Neves helyi civil szervezetek – a VinziWerke, a Ronald McDonald Kinderhilfe, a World Vision és a Diakonie – képviselői gyűltek össze az avatási ünnepségre. Az ünnepi légkör, az élő zenei előadások arra hívták a kíváncsi közönséget, hogy álljanak sorba, és kínálják fel az első adományaikat.
A Jótékonysági automaták Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza 2017-ben indított világméretű karácsonyi kezdeményezésének a részeként kerültek bevezetésre, hogy kreatív, hozzáférhető módon ösztönözzenek jótékony adakozásra. Ez a kezdeményezés Jézus Krisztus tanításaiban gyökerezik, aki a szegényeknek nyújtott szolgálattételt és felemelte a megfáradtakat. Arra hívja az adományozókat, hogy kövessék az Ő példáját azáltal, hogy olyan termékeket vásárolnak, amelyek valós szükségleteket elégítenek ki: ételt családoknak, gyógyszert, iskolai felszerelést, vagy bizonyos esetekben haszonállatokat fejlődő közösségek számára.
Ausztriában a Jótékonysági automatákkal kapcsolatos kezdeményezésben a partnerek közé tartozik a VinziWerke, amely napi menedéket és alapvető támogatást nyújt több száz hajléktalan embernek; a Ronald McDonald Kinderhilfe, amely súlyosan beteg gyermekek családjainak kínál „otthont az otthonuktól távol” a nagyobb kórházak közelében; a World Vision Österreich, amely arra összpontosít, hogy segítse a gyermekeket és a közösségeket a szegénység és az éhezés elleni küzdelem során; valamint az Österreich Diakonie, az ország egyik legnagyobb nonprofit szervezete, amely oktatás, egészségügyi ellátás, menekültsegélyezés és társadalmi befogadási programok révén ezreket támogat.
Minden adomány közvetlenül a résztvevő szervezethez kerül, a pénzalapok pedig 100 százalékban eljutnak a kiválasztott jótékonysági szervezetekhez.
- Ribbon-Cutting-Celebration
- Ribbon-Cutting-Celebration
- Ribbon-Cutting-Celebration
- Donation-Slip-Shared-with-Young-Visitor
- Elder-Alliaud-with-NGO-Partners
- Volunteer-Assisting-a-Donor
- Family-Donation-Moment
- Kinderpunsch-at-the-Launch
- Elder-Alliaud-Makes-a-Donation
- Local-Member-Attending-the-Event
- Elder-Alliaud-in-Conversation
| Temple Square is always beautiful in the springtime. Gardeners work to prepare the ground for General Conference. © 2012 Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved. | 1 / 2 |
Maria Katharina Moser, a Diakonie igazgatója kihangsúlyozta, hogy „a Jótékonysági automaták kézzelfoghatóvá teszik a társadalmi elköteleződést és a keresztényi jószívűséget az adventi időszakban. Együtt tényleges segítséget tudunk nyújtani a rászoruló embereknek – például egészséges ételt, taneszközöket, vagy orvosi ellátást egészségbiztosítással nem rendelkezők számára.”
A program kezdete óta a Jótékonysági automaták világszerte több mint 22 millió amerikai dollárt gyűjtöttek össze világszerte, számos projektet finanszírozva több tucat országban. New Yorktól Maniláig, most pedig már Bécsben is, a lendület egyre csak növekszik, ahogy a különböző hátterű emberek összefognak közös vágyuk megvalósításáért, hogy segítsenek másokon.
Rubén V. Alliaud elder, aki az Európa Középső Terület elnöke Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyházában, részt vett az eseményen, és kifejezte, miszerint a bécsi kezdeményezés „megmutatja, hogy a kis, személyes döntések miként válhatnak valami szépségessé az egész közösség számára”.
Az együttműködő civil szervezetek képviselői meséltek arról, hogy miképpen lehetnek még az olyan szerény, reményt jelentő hozzájárulásoknak is – mint egy étkezés, egy meleg kabát vagy egy tankönyv – sorsfordító hatásuk.
A Jótékonysági automaták az egész karácsonyi időszakban a nagyközönség rendelkezésére állnak, ezzel Bécsben mindenkinek lehetőséget kínálva arra, hogy egyetlen gombnyomással valami igazán jelentőségteljes dolog részese legyen és örömöt nyújtson másoknak.