2015. február 4-én David Cameron, az Egyesült Királyság miniszterelnöke, átvette Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza képviselőitől a személyes családtörténetét, amely hat nemzedékig visszamenőleg tartalmaz adatokat és részletes történelmi háttér-infomációkat a családjáról.
David Cameron egyike azon néhány előkelő világvezetőnek, akiknek az egyház elkészítette a családtörténeti archívumuk személyre szabott példányát. Ilyen megtiszteltetésben korábban már Barack Obama, az Amerika Egyesült Államok elnöke; Julia Gillard, Ausztrália egykori miniszterelnöke; valamint Johannes Rau, Németország korábbi elnöke is részesült.
Patrick Kearon elder, az Európa Terület Elnökségének tagja, az egyház részéről a következőket mondta az átadásról: „Nagy örömmel készítettük el és adtuk át ezt a családtörténeti feljegyzést a miniszterelnök úrnak és családjának. Reméljük, örömmel fogják tanulmányozni az örökségüket.” Kearon eldert elkísérte Clifford T. Herbertson elder, területi hetvenes is.
A találkozón jelen volt még David Rutley és Craig Whittaker parlamenti képviselők, akik egyben az egyház tagjai is.
A gondos kutatás eredményeként elkészült dokumentumokat az egyház Családtörténeti Osztályának szakértői készítették el. Ez az osztály kezeli a világ legnagyobb genealógiai adatbázisát. A gyűjtemény 5,7 milliárd névből és 1,1 milliárd történeti feljegyzésből áll. Ezek az adatok nyilvánosak és mindenki számára elérhetők a familysearch.org honlapon keresztül, illetve a világszerte működő mintegy 4 800 családtörténeti központban. A látogatók szerkeszthetik, megoszthatják és meg is őrizhetik a saját családfájukat, fényképeiket és történeteiket ezen a honlapon.
Az Egyesült Királyságban 112 családtörténeti központ működik, melyek mindegyike nyilvános a nagyközönség számára. A legnagyobb ilyen központ a Nemzeti Levéltár mellett található London nyugati részén, Kew kerületben.
David Cameron genealógiája információkat tartalmaz azon őseiről is, akik az első világháborúban harcoltak. Ezek az adatok annak a munkának az eredményei, melyet az egyház az első világháborús feljegyzésekkel végzett. Ennek része a sok millió katonai dokumentum indexelés általi digitalizálása.
Az Egyesült Királyságban közel 190 000 egyháztag és 334 gyülekezet van.