A BYU Ifjú Követei 40 évnyi éneket és táncot ünnepelnek

1970-ben Janie Thompson alapította meg a BYU Ambassadors-t [BYU Követei]. Az éneklő, táncoló egyetemista fiatalokból álló lendületes csoport képviselte az Egyesült Államokat az 1970-es világkiállításon, melyet Japánban, Osakában rendeztek meg. Az azóta új nevet viselő BYU Young Ambassadors [BYU Ifjú Követei] idén ünneplik fennállásuk 40. évét, mely idő alatt rengeteg ember szívébe énekelték és táncolták be magukat világszerte. Szerepeltek királyok előtt, fogadta őket Indira Ghandi Indiában, találkoztak Teréz anyával, és ellátogattak a világ 66 országába. Ezek a különböző háttérrel és tapasztalattal rendelkező tanulók most nemzetközi és országos körútra indulnak jól begyakorolt műsorukkal. Nemcsak színpadokon mutatják be élettel teli előadásukat a közönségnek, hanem ellátogatnak különböző kórházakba, szociális otthonokba, iskolákba és árvaházakba is. Ez a követi gesztus csodálatos fogadtatásnak és jóindulatnak örvend. A csoport pedig lelkesen támogatja ezeket az alkalmakat. Az utazások, az előadások és a felkarolási programban való részvétel miatt a tanulók értékes tapasztalatokat szereznek, különösen akkor, amikor helyi családoknál vannak elszállásolva. Azzal, hogy belecsöppentek a különböző családok életstílusába, nyelvébe és napi tevékenységeibe, nagyon szoros kapcsolatok és barátságok szövődtek a tanulók és a vendéglátók között. Randy Boothe testvér, a BYU Ifjú Követeinek volt tagja és jelenlegi művészeti igazgató, így foglalja össze tapasztalataikat: „Ezek a fiatalok nagyon elkötelezettek az iránt, hogy a zene és a tánc segítségével barátságokat kössenek.” Nem felejtve a csoport európai látogatásait, úgy ünnepelhetünk velük együtt, hogy kifejezzük köszönetünket az elmúlt 40 év előadásaiért és jóságáért. A „barátság” a ti igazi üzenetetek.