A divat és a magas normák találkozása

Ötvenkét fiatal nő jött össze a Kaliforniai Santa Margarita Cövekből, hogy fellépjenek a profi divattervezők, sminkesek, fodrászok és 25 helyi kereskedő által szervezett divatbemutatón. A bemutatót a divatos visszafogottság jegyében szervezték meg.„A divatbemutató célja, hogy megtanítsa, hogyan lehet úgy öltözködni, hogy az tükrözze a belső énünket – mondta Liz Forrest, a cövek Fiatal Nők elnöke.-– Az, ahogyan öltözködünk, üzenetet küld magunkról másoknak, és gyakran azt is befolyásolja, miként viselkedünk egymással. Ezért tanít az egyház a visszafogott öltözködésről.”A 16–18 éves fiatal nőkből álló csoport lüktető zenére, reflektorfényben vonult végig a 12 méter hosszú kifutón március 6-án, szombaton, az ÉN STÍLUSOM című divatbemutató alkalmával.Több hónapos felkészülés, valamint a kereskedők és a környező közösségek támogatása tette lehetővé a lányoknak, hogy kinyilvánítsák, mit gondolnak testük szentségéről, és hangot adjanak azon vágyuknak, hogy a világban legyenek, de ne abból valók. Egyedül kiállni egy kifutóra, miközben több mint 400 vendég néz, egy kicsit ijesztő lehet ezeknek a modelleknek. A középiskolájukban azonban természetes számukra, hogy kiálljanak: hogy úgy öltözködjenek, mely tükrözi, kik ők, és miben hisznek. Ez olyan kihívás, mellyel ezek a fiatal nők nap mint nap találkoznak. A 16 éves, középiskolás Madison Koelliker, aki a Live Oak Egyházközség tagja, azt mondta: „A divatbemutató nagyon szórakoztató volt. Hatalmas élményt jelentett, mert ezzel minden lánynak megmutattuk, hogyan lehetünk egyszerre visszafogottak és divatosak.” Jenny Evans, a cövek Fiatal Nők elnökségének tanácsosa volt az egyik stylist. „Maximálisan elégedett vagyok az ÉN STÍLUSOM névvel fémjelzett divatbemutató sikerével – mondta. – Az volt a célunk, hogy megtanítsuk a nőknek, hogyan válasszanak maguknak ruhákat a kedvenc üzleteikből, és miként viseljék azt visszafogottan úgy, hogy közben mégis gyönyörűek és divatosak legyenek. Mind a vendégek, mind a modellek elmondták nekem, mennyire élvezték az egészet, és köszönetüket fejezték ki azért a kemény munkáért, mely a színfalak mögött zajlott. A lányok annak ellenére, hogy nem sok tapasztalattal rendelkeztek, magabiztosan vonultak végig a kifutón. Jól érezték magukat, és gyönyörűek voltak, miközben mindenkinek megmutatták, milyen a divatos, ám visszafogott öltözködés.”