A román egyháztagok ősi prófétákat keltenek életre az esti beszélgetésen

Hogy segítsenek az új egyháztagoknak és érdeklődőknek jobban megismerni a Mormon könyve prófétáit, és csökkentsék az egyházról kialakult téves nézeteket, október 31-én a Romániai Bukarest Kerület misszionáriusai és egyháztagjai egy esti beszélgetést szerveztek „Minunata Dimineata”, azaz „Csodás reggel” címmel. „Hihetetlenül tehetségesek a román egyháztagok” – mondta Sandra Turner, idősebb misszionárius, a produkció rendezője. A Panduri Gyülekezet gyülekezeti házában megrendezett esti beszélgetés a kerületi elnök, Vasile Duro köszöntőjével kezdődött. Beszédét az oldalsó ajtó felől hallatszó hangos kopogtatás szakította félbe. Az ajtóban két misszionárius jelent meg, akik egy embernagyságú Mormon könyvével a hátukon léptek be a terembe. Az úrvacsoraasztal közelében letették a könyvet, a gyülekezet tagjaiból összeállt gárda tagjai pedig sorra megszemélyesítették a Mormon könyve prófétáit. A szereplők a Mormon könyve fedlapján keresztül jelentek meg, mintha csak egy ajtón át léptek volna be. A könyv körül füst gomolygott, egy hegedűjátékos pedig ajtónyikorgást utánozó hangot játszott, miközben előtűnt a Nefit alakító Ghipu Aurel Florin. Megkérdezte a gyülekezet tagjait, szeretnék-e látni mindazt, amit ő látott egy látomásban. Felhasználva az egyház által készített „Testamentumok” állóképeit, Nefi narrátorként részletesen elmesélte a Szabadító életét. Mivel románul csak kevés anyag áll rendelkezésre, ezért egy misszionáriusokból álló kórus szolgáltatta a háttérzenét, melyet két helyi egyháztag kísért: Traian Constantin zongorán, Nicusor Gheorghe pedig hegedűn. Egy kínai fiatalember, aki Romániában folytat zenei tanulmányokat, elénekelte az „Ó, mily kedves volt a reggel” című himnuszt. Ezt követően egymás után jelentek meg a különböző próféták, hogy elmeséljék élményeiket, köztük például Moróni, aki ígéreteket tesz az igazság megtalálásával kapcsolatban. Őt Ion Dragoi, a Mihai Bravu Gyülekezet elnöke alakította. A hitehagyás zenével és sötétséggel való felidézése után megjelent Joseph Smith, akit Christian Males alakított, hogy a visszaállításról meséljen. Az előadás tiszteletben tartotta a helyi hagyományokat, mely során az életre keltett Mormon könyve üzenetét az egyháztagok a saját nyelvükön hallgathatták meg A prófétákat megjelenítő gyülekezet tagok elmondták, erős vágy ébredt bennük, hogy még inkább az általuk megformált személyekhez hasonló életet éljenek. A zongorán kísérő Constantin testvér újonnan tért meg. Már fiatal kora óta zenél. Tehetsége juttatta el a zenei főiskolára is. Jelenleg zenét tanít egy román iskolában. Először a Mormon Tabernákulum Kórus zenéje keltette fel az érdeklődését az egyházzal kapcsolatban, majd késztetést érzett, hogy megszólítsa a misszionáriusokat, akikkel az utcán találkozott. A keresztelője után nem sokkal kapta meg a felkérést, hogy játsszon az esti beszélgetésen. A Nefit alakító Florine testvér, kissé megviseltnek tűnt, mikor megjelent az előadás napján. Elmesélte, hogy elhunyt testvérét aznap temették el egy ortodox szertartás keretében. Családtagjai, akik nem tartoznak az egyházhoz, nagyon szomorúak voltak, és megkérdezték, hogy tud ennyire békés lenni egy ilyen tragédia kellős közepén. „Aznap este – mondta Turner nőtestvér – Florine testvér sokkal határozottabban tette a bizonyságát, mint valaha is a próbák alatt. Ez mély hatást gyakorolt az egyháztagokra és barátaikra.” Az egyháztagok és a misszionáriusok sokkal nagyobb érdeklődést tapasztaltak az egyház iránt az esti beszélgetés után. Volt köztük egy egyháztag, aki az első romániai egyháztagok közé sorolta magát. Idővel elmaradt az egyházból, de most elfogadta az idősebb misszionáriusházaspár meghívását az előadásra. Elhozta magával egyik barátját is, aki kért is egy példányt a könyvből, hogy elolvashassa. „Hihetetlen volt mindezt látni – mondta Turner nőtestvér az esti beszélgetésről. – Az Úr a kezébe vette a dolgokat. Ez az egyetlen magyarázat rá.”