Az egyház aggodalmát fejezi ki az erőszak, a háború és a vallási üldöztetés elől menekülőkkel kapcsolatban

Reagálva az elmúlt napokban érkezett sajtómegkeresésekre, az egyház a következő állásfoglalást tette közzé:

Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyházát szerte a földön foglalkoztatják Isten minden gyermekének testi és lelki szükségletei, különös tekintettel a fizikai erőszak, háború és vallási üldöztetés elől menekülőkre. Az egyház minden személyt és kormányt arra buzdít, hogy teljes mértékben működjenek együtt az olyan megoldásokra való törekvésben, amelyek legjobban szolgálják az emberek szükségleteinek kielégítését és a szenvedés enyhítését.