Az egyház hatalmas díszletet épít az újszövetségi filmhez

Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza Audiovizuális Részlege egy hatalmas Jeruzsálem városrészt épít a most készülő újszövetségi filmjének díszleteként a utahi Goshen és Elberta községeitől délre. Ezek a videóprodukciók mindenkinek segítenek majd jobban megérteni Jézus Krisztus életét és szolgálatát, és felhasználják őket az Egyházi Oktatási Szervezet tananyagában, a misszionáriusi munkában, a látogatóközpontok kiállításain, az online Mormon Üzenetekben és számos más projektben. „Olyan műgyűjteményt hozunk létre, melynek ott a helye a könyvtárunkban, egy lelki referencia-anyag könyvtárat” -- mondta Lynn G. Robbins elder, a Hetvenek Első Kvórumának tagja, az Audiovizuális Részleg felügyelője. A háttér díszlet az ősi Jeruzsálem bizonyos részeit eleveníti meg, köztük utcákat, királyi udvarokat, zsinagógákat és más területeket. Ezen kívül annak a területnek a földrajzi elhelyezkedése, melyen a díszlet épül, lehetővé teszi, hogy az egyház olyan bibliai környezeteket is megépítsen, mint például Júdea síksága, a dombok, a Jordán folyó, egy zsinagóga, és számos más olyan helyszínt, mely feltűnő hasonlóságot mutat a Szentfölddel. A földterület, mely közel 2,5 négyzetkilométeren terül el, nagyon különleges: találhatók rajta síkságok, egy cédrusfa-liget, egy folyó, számos völgy, vízmosások, sőt még homokdűnék is” -- mondta John Uibel, az Újszövetségi Videókönyvtár projekt gyártásvezetője. Elmondása szerint az egyház tulajdonában lévő terület, mely a Utah állambeli provói Filmstúdiótól 30 percre található, könnyen átalakítható úgy, hogy hasonlítson az ősi Jeruzsálemhez, néhány Mormon könyvebeli helyszínhez és az egyháztörténelemből ismert környezethez is. A utahi környék előnyös helyszín volt az építkezéshez logisztikai, gyorsasági és elérhetőségi szempontból is. A minden irányban futball pálya méretű Jeruzsálem díszlet építése 2010 novemberében kezdődött, és a tervek szerint 2011 tavaszáig tart. „Hosszú távra terveztük -- mondta Robbins elder. -- Olyan anyagokból épült, melyek nem csupán évekig, hanem évtizedekig használhatók.” Az egyház Audiovizuális Részlege jelenleg épp színészeket keres az újszövetségi filmhez, melyet a tervek szerint májusban kezdenek forgatni. Miután elkészül a film, a díszletet más olyan projektekhez is felhasználják majd, melyek az Újszövetségre, a Mormon könyvére és az egyháztörténetre összpontosítanak. A beruházás költségeivel kapcsolatban Robbins elder így nyilatkozott: „Ha a költségeket összevetjük azzal, amennyibe akkor került volna, ha kimegyünk a valódi helyszínekre, ez messze a legolcsóbb megoldás volt.”