Elemi Elnökség

Az egyház összetett programot állított össze a gyermekek tanítására, amelyet Eleminek nevezünk, és megalapítására 1878-ban került sor. Célja az, hogy Jézus Krisztus evangéliumára tanítsa a gyermekeket és segítsen nekik annak tantételei szerint élni.

A program minden 18 hónapos és 11 év közötti gyermekre kiterjed, és minden vasárnap két órán át tart, míg a szülők a szokásos heti gyűléseiken vesznek részt. Jelenleg világszerte több mint egymillió gyermek jár az Elemibe.

2016 áprilisában Joy D. Jones nőtestvért hívták el az Elemi általános elnökének Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyházában. Lisa Harkness nőtestvér és Cristina B. Franco nőtestvér kapott elhívást, hogy első- és második tanácsosaként szolgáljon.