Európai művészek hagyományos dalokat adnak elő egy karácsonyi koncert keretében

A koncert az idei Légy a világ világossága!-kezdeményezés egyik fő programja.

Ez a különleges karácsonyi koncert – amely A karácsony tanúi – Krisztusról szóló karácsonyi dalok címet viseli – a Szabadító, Jézus Krisztus születését ünnepli, és életre hívója Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza Európában. Az előadáson felcsendülnek hagyományos karácsonyi dalok, melyeket számos európai ország változatos stílusaiban, gyönyörűen énekelnek el. A zene egy olyan utazásra hívja a hallgatót, amely kidomborítja a kulturális gazdagságot és egységet, valamint a Szabadító Jézus Krisztus születését ünnepli.

<p>A karácsony tanúi koncert résztvevői, balról jobbra: Tomas Kofod (Dánia), Alexis Defranchi (Franciaország), Susan Brownfield (Svájc), Gerson Santos (Portugália), Jenny Oaks Baker (Amerikai Egyesült Államok), Alex Sharpe (Írország), Naura Soul (Spanyolország), Anja Rossau (Dánia), Angela Brower (Hollandia), Aleksandra Zan (Lengyelország) és Szerhij Boriszenko (Lengyelország)</p><p>A kórus tagjai előadás közben A karácsony tanúi koncerten</p><p>Zenészek előadás közben A karácsony tanúi koncerten</p><p>Táncoló gyermekek A karácsony tanúi koncerten</p><p>Néhányan az előadók közül A karácsony tanúi koncerten</p>
A karácsony tanúi koncert résztvevői, balról jobbra: Tomas Kofod (Dánia), Alexis Defranchi (Franciaország), Susan Brownfield (Svájc), Gerson Santos (Portugália), Jenny Oaks Baker (Amerikai Egyesült Államok), Alex Sharpe (Írország), Naura Soul (Spanyolország), Anja Rossau (Dánia), Angela Brower (Hollandia), Aleksandra Zan (Lengyelország) és Szerhij Boriszenko (Lengyelország)2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

A koncertre szánt zeneszámokat Kurt Bestor állította össze, akit zenei koordinátorként segített Jenny Oaks baker, Grammy-díjra jelölt hegedűművész. A koncert a történelmi jelentőségű wiesbadeni fürdőházban került rögzítésre. Az est házigazdája a francia származású Ophélie Meunier.

A kórus tagjai előadás közben A karácsony tanúi koncerten2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

A műsorra kerülő karácsonyi énekeket különféle országok dalai közül választották ki, és olyan európai művészek adják elő őket, akik az egyház tagjai. Szerhij Boriszenko Lengyelországból így nyilatkozott erről: „A feleségem és jómagam számára a koncert felvételének napjai olyan érzést nyújtottak, mintha kiszakadtunk volna a nyüzsgő világunkból, és belecsöppentünk volna Jézus Krisztus születésének a világába.”

Zenészek előadás közben A karácsony tanúi koncerten2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

Naura, egy spanyol énekes elmondta: „A zenén keresztül érezni tudtam azt a nagy szeretetet, amelyet Mennyei Atya tanúsít az Ő minden gyermeke iránt, miközben oly sok, különféle helyekről érkező, különböző nyelveket beszélő előadó gyűlt össze ugyanazzal az érzéssel a szívükben. Ez a koncert jó lehetőség volt arra, hogy megosszuk az evangéliumot az egész világgal, és megmutassuk, Isten készen áll megáldani az Ő gyermekeit, bárhol is legyenek.”

Táncoló gyermekek A karácsony tanúi koncerten2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

De Feo elder – az Európa Középső Terület elnöke – a következő felhívást intézte a hallgatósághoz: „Arra kérünk titeket, a családtagjaitokat és a barátaitokat, hogy gyűljetek össze szeretetben és örömmel telve, és legyetek a világ világossága, amint felemeljük hangunkat, dicsőítve és hálát adva azért a páratlan ajándékért, amelyet Jézus Krisztus születése jelent.”

Néhányan az előadók közül A karácsony tanúi koncerten2023 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

A koncert már elérhető az egyház hivatalos honlapján és a YouTube-on.