Megkezdi szolgálatát az Európa Középső Terület új elnöksége

2024. augusztus 1-jei hatállyal Rubén V. Alliaud elder megkezdi szolgálatát mint Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza Európa Középső Terület új elnöke. Jack N. Gerard elder első tanácsosként, III. James W. McConkie elder pedig második tanácsosként fog szolgálni.

EURCAP2024_01.jpg
Az Európa Középső Terület új elnöksége balról jobbra: Jack N. Gerard elder, első tanácsos; Rubén V. Alliaud elder, elnök; III. James W. McConkie elder, második tanácsos2024 by Intellectual Reserve, Inc. All rights reserved.
Download Photo

„A feleségemmel, Fabianával nagy kiváltságnak és egyedi áldásnak tekintjük, hogy itt, Európában szolgálunk” – mondja Alliaud elder. Majd hozzáteszi: „Olyan földről jöttem, ahol Jézus Krisztus visszaállított evangéliuma csodálatosan elterjedt. Annak a virágzó egyháznak a gyökerei, melyet ma Dél-Amerikában látunk, olyan német bevándorlókig nyúlnak vissza, akik 1923-ban költöztek Argentínába, valamivel később pedig Brazíliába. Sokat köszönhetünk az európai egyháznak abból, amivel ma Dél-Amerikában rendelkezünk. Mi most Európában élünk, részeként a Jákób 5-ben található látomás és próféciák beteljesedésének. Valóban a metszés és az oltás időszakában élünk; az örömteli növekedés időszakában.”

Alliaud elder 2021 óta szolgál Európában: először az Európa Terület elnökségében, az új terület 2022-es létrehozása óta pedig az Európa Középső Terület elnökségében. Argentínában, Buenos Airesben született 1966. január 8-án, és 1992-ben kötött házasságot Fabiana Bennett Lamasszal. Hat gyermekük van.

Gerard elder 2023 óta szolgál az Európa Középső Terület elnökségében.

„Az Európa Középső Területen szolgálni szent kiváltság – fogalmaz Gerard elder. – A feleségemmel mindkettőnknek ebben a térségben éltek az ősei. Lelki megvilágosodásra törekedtek, és kivándoroltak az Amerikai Egyesült Államokba, ahol már jóval a visszaállítás kezdete előtt vallásszabadságra irányuló erőfeszítések élharcosai voltak. Úgy érezzük, azért tértünk vissza, hogy folytassuk azt az egybegyűjtést, amelynek az alapjait ők oly sok évvel ezelőtt lefektették. Alázatos örömmel tölt el, hogy az utolsó napi munka részei lehetünk.”

Gerard elder 1957. december 15-én született az Amerikai Egyesült Államokban, az Idaho állambeli Idaho Fallsban. 1984-ben vette feleségül Claudette Neffet, és nyolc gyermekük van.

III. James W. McConkie elder 1971. augusztus 27-én született az Amerikai Egyesült Államokban, Utah állam fővárosában, Salt Lake Cityben. 1995-ben kötött házasságot Laurel Springerrel. Négy gyermekük van.

„Laurellel kimondhatatlanul örülünk, hogy ezúttal Közép-Európában számláltatunk Krisztus egyházának a népe közé (lásd Moróni 6:4) – mondja McConkie elder. – Mély és maradandó hit van az itteni szentek között. Családként lelkileg táplált minket és gazdag áldásokban részesültünk, amikor a cseh és a szlovák szentekkel szolgáltunk. Most pedig már nagyon várjuk, hogy szerte Európában találkozhassunk minden nővérünkkel, fivérünkkel és barátunkkal, valamint imádkozhassunk értük és tanulhassunk tőlük.”

McConkie elder augusztus 1-jén kezdi szolgálatát az Európa Középső Terület elnökségében. Mielőtt elhívták volna általános felhatalmazott hetvenesnek, a feleségével 2013 és 2016 között már szolgáltak Európában mint a Cseh-Szlovák Misszió vezetői. Ő maga annak idején ugyanabban, az akkor még Csehszlovákia Prága Misszió nevet viselő misszióban szolgált fiatal teljes idejű misszionáriusként is.

A területi elnökségeket az Első Elnökség nevezi ki, és a Tizenkét Apostol Kvóruma irányítása alatt munkálkodnak. Általában azon a területen élnek, ahol szolgálnak, és gyakran utaznak a területen belül, hogy tanítsák és támogassák az egyháztagokat, a misszionáriusokat, a vezetőket, valamint a templomelnököket és a vezetőnővéreket. Egyedülálló helyzetben vannak ahhoz, hogy segítsenek felépíteni az egyházat, valamint értékes tanácsadást és vezetést nyújtsanak az egyháztagoknak szerte a világon.