SLCOlympics_08.jpg

Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza örömmel fogadja a 2034-es téli olimpiával kapcsolatos híreket

2024. július 24-én Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza Első Elnöksége a következő nyilatkozatot tette közzé:

„Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza szívélyes gratulációját küldi Salt Lake City városának, amely megnyerte a lehetőséget, hogy a 2034-es téli olimpia házigazdája legyen. Ünnepeljük ezt a hírt, felidézve az egység, békesség és barátság érzéseit, amelyek az eseményt jellemezték, amikor 2002-ben szintén Utah állam adott otthont a téli olimpiának.

Készen állunk rá, hogy támogassuk a 2034-es olimpiai játékokat azáltal, hogy fogadjuk a szerte a világból érkező sportolókat, önkénteseket és látogatókat. Az egyház elkötelezett azon erőfeszítések irányába, amelyek Salt Lake Cityt olyan házigazda várossá teszik, mely a szolgálat, együttműködés és kölcsönös tisztelet értékeit testesíti meg. Az egyház nemzetközi központjának az otthonaként együtt fogunk működni a szervezőkkel mind helyi, mind nemzetközi szinten, hogy befogadjuk a világot, amint 2034 felé haladunk.”