Szolgálat gyermeknapon

A Békéscsabán szolgáló teljes idejű misszionáriusok évek óta keresik a lehetőséget arra, hogy ne csak az egyháztagokat, hanem a városban élő embereket is szolgálják. Idén azonban, az egyik egyháztag jótékony adakozásának köszönhetően különleges lehetőséget kaptak, így a gyereknaphoz kapcsolódóan megszerveztek egy kétnapos, különleges szolgálatot a békési megyeszékhelyen. A sikeres programot körültekintő tervezés előzte meg, amikor is kiválasztották a békéscsabai Családok és Gyermekek átmeneti otthonát, valamint a Dr. Réthy Pál Kórház és Rendelőintézet gyermekosztályát. A városban szolgáló négy misszionárius figyelembe vette a gyerekek életkorát, ennek megfelelően vásároltak játékszereket, sporteszközöket, és tervezték meg, hogy milyen játékokkal készüljenek a különleges gyermeknapi programra. Ebben nagy segítséget nyújtott Steck Nővér, aki a szolgálat után elmondta, hogy mindig fontosnak tartotta, hogy tehetségeit megossza másokkal, mert így mindenkinek örömet szerezhet, aki abban részesül. Rendkívüli képességének köszönhetően sok gyermekarcot festett vidámra, és csalt mosolyt a lufiból készített vidám figurákkal a kicsik és nagyok arcára. Kiemelte, hogy a szolgálat során lehetősége volt éreznie az Istentől jövő szeretetet, ami őt is és a gyerekeket is boldoggá tette. Társa, Hansen Nővér arra figyelmeztetett, hogy szeretettel kell fordulnunk egymás iránt, még ha nem is ismerjük egymást, mert Mennyei Atyánk előtt mindannyian egyformák vagyunk, és Ő mindenkit egyformán szeret. Aki pedig képes arra, hogy segítsen, annak kötelessége is ezt megtenni. A szeretetből való szolgálatra a legnagyobb példa életünkben maga Jézus Krisztus volt, nekünk is hozzá hasonlóan kell cselekednünk. Ha Mennyei Atyánk kér tőlünk valamit, akkor azt a tőlünk telhető legjobb tudásunk szerint kell elvégeznünk – mondta el Dencs Elder. A misszionárius a gyerekek között azt érezte, hogy szeretne még többet segíteni, és különösen fontosnak tartotta, hogy mindannyian eszközök vagyunk Isten kezében, és sokszor akár csak egy mosollyal is tudunk segíteni, és örömet szerezni. Runnels Elder pedig amellett, hogy sok játékban társa volt a gyerekeknek, rögtönzött angolórán a nyelvtudásukat is fejlesztette. Tette mindezt úgy, hogy végig arra gondolt, a szolgálattal Jézus példáját követi. A sok mosolygós gyermekarc, a boldog és önfeledt nevetés pedig bőséges jutalma volt a négy, Békéscsabán szolgáló Utolsó Napi Szent misszionáriusoknak.