Winnipegi mormon önkéntesek árvízkárosult otthonok megjavításán fáradoznak

Az észak-dakotai Minotban nemrégiben újra bepiszkolódhattak a már jól ismert sárga, Mormon Segítő Kezek feliratú pólók. A Winnipeg Free Press (winnipegi folyóirat) arról tudósított, hogy Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyházától körülbelül 300 férfi utazott Winnipegből Minotba (ami csak oda mintegy 500 km), hogy segítsenek az árvízkárosult otthonok helyreállítási munkálataiban.

Július közepe óta az önkéntesek reggel 6:30-kor kezdték a munkát, és napi 12 órán át dolgoztak. A férfiak sátrakban szálltak meg, és saját maguk gondoskodtak az ellátásukról is. Az önkéntesek azt tervezik, hogy még pár héten át segítik az árvízkárosultakat.

Íme néhány kép az önkéntesek munkájáról.