Sajtóközlemény

Az egyház az UNICEF-fel tíz éve fennálló együttműködését ünnepelte

Az UNICEF amerikai egyesült államokbeli vezetőit körbevezették az egyház Salt Lake Cityben található emberbaráti létesítményeiben

Az UNICEF amerikai egyesült államokbeli vezetői bejárták Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza emberbaráti létesítményeit a Utah állambeli Salt Lake Cityben 2023. január 12-én (csütörtökön). Az UNICEF és az egyház a már egy évtizede fennálló együttműködését ünnepli a gyermekek megsegítésére szerte a világon.

A küldöttséget az egyház vezetői, valamint az Emberbaráti és Önellátási Szolgáltatási Részleg fogadta az egyház központjában. Szerda este egy vacsorán vettek részt a Templom téren Gary E. Stevenson elderrel a Tizenkét Apostol Kvórumából, Gérald Caussé elnöklő püspökkel, Camille N. Johnsonnal, a Segítőegylet általános elnökével, valamint Blaine R. Maxfielddel, az Emberbaráti és Önellátási Szolgáltatások ügyvezető igazgatójával.

„Hálánkat fejezzük ki az UNICEF amerikai egyesült államokbeli szervezetével régóta fennálló együttműködésünkért. A világszerte a kiszolgáltatott gyermekek és családjaik gondozása érdekében végzett munkájuk szorosan illeszkedik az egyháznak a kora gyermekkori táplálkozásra összpontosító világméretű céljaihoz. Mi Krisztus intésének a követésére törekszünk, hogy szeressük és szolgáljuk a felebarátunkat” – mondta Caussé püspök.

„Izgatottak vagyunk a lehetőség miatt, hogy az UNICEF-fel dolgozva segíthessünk a gyermekek jobb táplálkozásának és egészségének biztosításában” – osztotta meg gondolatait Johnson nővér.

„Teljesen ámulatba ejtett, amit láttunk – mondta az első Salt Lake Citybe tett látogatásáról Michael Nyenhuis, az UNICEF amerikai egyesült államokbeli szervezetének elnöke és vezérigazgatója, akiNew Yorkban dolgozik. – Önök nem pusztán cselekvői a jónak. Önöket ténylegesen erre hívták el, és azt gondolom, hogy az elhivatottság, amelyet a hívő emberek e munka elvégzésére éreznek, elkötelezettebbé teszi őket” – tette hozzá Nyenhuis.

Sharon Eubank, a világméretű egyház Emberbaráti Szolgáltatásainak az igazgatója vezette körbe az UNICEF vezetőit az Emberbaráti Központban és a Jólléti téren.

„Remélem, három dolgot észre fognak venni – mondta a csoportnak Eubank nővér. – Elsőként annak a bizonyítékát, hogy az emberek a Jézus Krisztusba vetett hitüket valamiféle gyakorlati tettbe próbálják átültetni. Másodszor, a tiszteletet az emberi lélek és minden ember iránt, tartozzanak bármilyen hithez vagy hagyományhoz vagy politikai meggyőződéshez. Végül pedig azt, hogy a másokért önkéntesen, fizetség nélkül tett szolgálat erkölcsi világképe jót tesz a közösségnek, és jót tesz az emberi léleknek is.”

Az UNICEF vezetői az Elnöklő Püspökséggel is találkoztak a Templom téren.

„Úgy vélem, számos terület van, amelyen igazán eredményesen együtt tudunk dolgozni az egyházzal, melyek egyike a védőoltások ügye – fejtette ki Nyenhuis. – Emellett ott van még az táplálkozás kérdése. Óriási alultápláltsági válságot tapasztalunk a gyermekek körében szerte a világon.”

Együttműködési előzmények

2013-ban Jézus Krisztus egyháza támogatta az UNICEF jordániai szervezetét egy oltási program kapcsán. 2014-ben az egyház – más partnerekkel együtt – csatlakozott egy, az anyai és szülés utáni tetanuszfertőzés felszámolását célzó programhoz.

Az egyház támogatása több mint tízmillió nőnek nyújtott védőoltást, megvédve őket a szülés utáni tetanuszfertőzés kialakulásától, valamint segített 50-ről 12-re csökkenteni azon országok számát, ahol a fertőzések száma magas volt.

Az első vészhelyzeti együttműködésre 2015-ben került sor, melynek célja az Európába érkező menekültek segítése volt. Az Learning for Life [Élethosszig tartó tanulás] elnevezésű együttműködés – amely a Kongói Demokratikus Köztársaságban, Kenyában, Szudánban és Ugandában működött 2018-ban – több mint 115 000 gyermeket segített. 2021-ben az egyház csatlakozott a világméretű, Covid19 elleni védőoltást elérhetővé tévő erőfeszítéshez.

„Azóta 1,8 milliárd adag védőoltást juttattunk el a világ számos pontjára, és ha nem is vetettünk véget a Covid-válságnak, sikerült fékeznünk a betegség terjedésén” – magyarázta Nyenhuis.

Emellett az egyház tavaly részt vett az UNICEF No Time to Waste [Nincs vesztegetni való idő] elnevezésű világméretű programjában is a gyermekkori alultápláltság megelőzésére és kezelésére.

„Ez a világméretű erőfeszítés kifejezetten egybevág az egyház Segítőegyletének küldetésével a szenvedés enyhítésére, beleértve az alultáplált gyermekeket is – mondta Johnson nővér. – Szeretetünket fejezzük ki a gyermekek iránt szerte a világon, és elkötelezettek vagyunk a munka iránt, hogy véget vessünk az életveszélyes alultápláltságnak, és egészségesebb, boldogabb életet biztosítsunk a kisgyermekeknek.”

„Az UNICEF-nél senki sem jobb abban, hogy eljusson a leginkább sújtott helyekre és a legtovább ott is maradjon, meggyőződve arról, hogy a legkiszolgáltatottabb gyermekek számára elérhetővé váljanak mindazok a dolgok, amikre szükségük van – tette hozzá Eubank nővér. – Azokon a helyeken, ahol az egyháznak talán nincsenek gyülekezetei, irodái vagy járművei, az UNICEF ott van, és elkötelezett aziránt, hogy ott is maradjon. Úgy gondolom, mindannyian látjuk ennek a hatását.”

„Ma láttam, hogy az egyház valóban teljesíti a Jézus által adott küldetést, hogy az Ő kinyújtott karjai legyenek a saját közösségükben és szerte a világon” – összegezte tapasztalatait Nyenhuis.

„Az egyház számára elsődleges fontosságú a világszerte növekvő mértékű éhezés és alultápláltság enyhítése – mondta Maxfield. – Az UNICEF-fel való együttműködésünk segíti a legkiszolgáltatottabb gyermekeket és anyákat szerte a világon.”

STÍLUSKALAUZ-MEGJEGYZÉS:Amikor Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyházáról ír, kérjük, használja az egyház teljes nevét, amikor először utalást tesz rá. További információért az egyház nevének használatáról tekintse meg az online Stíluskalauzt.