Sajtóközlemény

Az egyház magyar civil szervezetek képviselőinek mondott köszönetet az emberbaráti munkájukért

Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza mintegy két évtizede vesz részt az emberbaráti szolgálat elősegítésében Magyarországon. Ezen idő alatt számos szervezettel, vállalattal és társasággal működtek együtt abból a célból, hogy segítséget nyújtsanak a szükséget szenvedőknek. Azért, hogy kifejezzék köszönetüket azon civil szervezetek áldozatos munkájáért, akik Magyarország keleti részén szolgálják és segítik Isten azon gyermekeit, akik támogatásra szorulnak, az egyház emberbaráti misszionáriusai a helyi egységi vezetők, valamint az Európa Középső Terület emberbaráti szakértői támogatásával 2024. november 22-én köszönetnyilvánítási rendezvényt szerveztek a számukra Miskolcon.

Az eseményen elsőként Chet N. Wall elnök, a Magyarország Budapest Misszió elnöke szólalt fel. Elmondta, miszerint az utolsó napi szentek hiszik, hogy az egyház tagjaként feladatuk másokat szolgálni. „Tudjuk, hogy ezáltal közelebb kerülhetünk Mennyei Atyához, valamint hasonlóbbá válhatunk Jézus Krisztushoz” – fejtette ki. Hozzátette, Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza azért küld misszionáriusokat szerte a világra – köztük hazánkba –, hogy a helyi emberek szolgálata révén jobbá tegyék az adott országot.

Wall elnököt követően Lu Duke nővér és Steve Duke elder szóltak a résztvevőkhöz, akik teljes idejű misszionáriusként foglalkoznak emberbaráti segítségnyújtással Magyarországon. Ismertették hármas küldetésüket a jelen lévőkkel: a szenvedés enyhítése, az önellátás előmozdítása, valamint lehetőségek biztosítása a szolgálatra. Elmondták, hogy tapasztalataik szerint a rászorulókról való gondoskodást minden esetben a jószívűség hívja életre – és éppen ebben olyan jók a partnerek, akikkel együtt dolgoznak, a következők szerint:

A „Szeresd még jobban” Alapítványt gyógypedagógusok, óvodapedagógusok és szülők hívták életre azzal a céllal, hogy a miskolci óvodákba járó értelmi fogyatékossággal élő, illetve autista gyermekeket segítsék. Az egyház különféle tanulást segítő eszközöket adományozott az alapítványnak.

A Csillag Különleges Gyermekotthonban mintegy 20, élete első hat hónapjában járó kisbabát gondoznak, nevelnek. A csecsemők fejlesztéséről is gondoskodnak az ott dolgozó gyógypedagógusok, gyógytornászok.

Hasonló feladatot lát el a nagybarcai „Segíts, hogy boldog legyek” Alapítvány is, azzal a különbséggel, hogy náluk újszülött kortól egészen 3-4 éves korukig élnek kisgyermekek. Itt Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza a gyermekotthon kinti részének fejlesztéséhez tudott hozzájárulni.

A Magyar Vöröskereszt Hajléktalanokat Gondozó Központja otthont teremt az otthontalanoknak. Végső céljuk az, hogy sokkal inkább „reményszállóként” működjenek – reményt adva az itt megszállni kényszerülőknek, hogy képesek elérni a céljaikat, és jobb körülmények között élni a jövőben. A központ női szállóján a padlózat megérett a cserére, melyet az UNSZ Szeretetszolgálat örömmel finanszírozott.

A Bódva-völgyi Közéleti Roma Nők Egyesület tevékenységi köre igen széles: a roma nők jogainak és társadalmi érdekeinek képviselete, sikeres közéleti szerepvállalásuk elősegítése; halmozottan hátrányos helyzetűek felemelkedésének és esélyegyenlőségének segítése nevelés, oktatás, képességfejlesztés és ismeretterjesztés által; valamint gyermek- és ifjúságvédelem és érdekképviselet. Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza anyagi hozzájárulásával Ukrajnából menekült családokat tudtak segíteni, illetve az önellátás növelésére elindítottak egy közösségikert-projektet.

A Debrecenben működő Szívünk Hangja a Fogyatékkal Élőkért Alapítvány a hazai kórházak műszerezettségének fejlesztésén, valamint a szociálisan és egészségügyileg rászoruló emberek helyzetének javításán fáradozik. Az egyház szeretetszolgálata légkondícionáló-berendezés telepítéséhez segítette hozzá az alapítványt az életkörülmények fejlesztése céljából.

A máltai székhelyű The Foundation for Global Human Dignity által elsőként Magyarországon elindított Kocka Tanoda-hálózat hátrányos helyzetű, főként menekült és roma gyermekek számára nyújt digitális oktatást, kódolás és robotika képzést. Jelenleg már közel 500 gyermek vesz részt a foglalkozásokon, és több, mint 60 képzett IT-mentor áll rendelkezésre, akik tanítják ezeket a gyerekeket.

Az egyház helyi papsági vezetői is megbecsülésüket fejezték ki ezen emberbaráti szolgálatot nyújtó szervezetek képviselőinek. Ládi Bálint, az egyház Miskolc Gyülekezetének elnöke elmondta, az egyház továbbra is kifejezetten szeretne együttműködni velük, hiszen közös céljuk, hogy elérjék, „a szükséget szenvedők tudhassák, van, aki ott van nekik”. Bartha Péter aki tanácsosként szolgál a Debrecen Magyarország Kerület elnökségében – elmondta, miszerint „az utolsó napi szentek hite szerint a mennyben feljegyzésre kerül a sok jó cselekedet, amelyet itt végzünk, és ott majd a földi törekvéseink szerint leszünk megítélve”.

Coraline Giraud-Carrier az egyház Európa Középső Területének frankfurti irodájából érkezett kiemelte a résztvevőknek, hogy az utolsó napi szentek havonta legalább egy alkalommal egynapi böjtöt tartanak, és a kihagyott étkezések pénzbeli értékét ajánlják fel a rászorulók megsegítésére. Azonban „a partnerszervezetek nélkül nem tudnánk elvégezni a munkát, hogy segítsük Isten gyermekeit”, és ezért megköszönte munkájukat és együttműködésüket.

STÍLUSKALAUZ-MEGJEGYZÉS:Amikor Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyházáról ír, kérjük, használja az egyház teljes nevét, amikor először utalást tesz rá. További információért az egyház nevének használatáról tekintse meg az online Stíluskalauzt.