Pofonosztó bajnokból misszionárius

A 22 éves Sofie Møholt eddig a ringben körözve osztotta jobb- és balegyeneseit, most azonban a norvégiai Trondheim utcáit járja, hogy megoszthassa Jézus Krisztus evangéliumának örömteli üzenetét. Az Addressavisen, egy helyi norvég újság nemrégiben cikket közölt a díjnyertes fiatal boxolónőről, és a főcímben ez állt: „A boxoló és misszionárius Sofie Møholt ütős érvei”. Sofie, a világ egyik legjobb fiatal női boxolója, most átmenetileg félretette a boxkesztyűjét, és ellenfelei püfölése helyett a következő másfél évet Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza misszionáriusaként szolgálattal tölti. Naponta azon igyekszik, hogy megossza hitét másokkal, de nagy tervei vannak a jövőre nézve: a 2012-es londoni olimpián újra ringbeszáll az éremért. Hogyan fér meg egymással a ringben a bajnok hite és a box? „Nem jelent gondot, hogy hívőként boxoljak – mondta. – A box tulajdonképpen nem egy erőszakos sport. A nyeréshez mindenekelőtt összpontosításra van szükség.” Sofie, aki boxoló családból származik, tizenhárom évesen kezdett komolyan pofonokat osztani, amikor édesapjával és bátyjával gyakorolt otthon, a jyllandi Horsensben (Dánia). Ezek az alkalmak, a rengeteg edzés és képességének folyamatos csiszolása juttaták őt az első számú női boxolók közé. Háromszor volt dán bajnok, kétszer skandináv bajnok, bronzérmet szerzett az Európai Bajnokságon, hogy aztán 4. helyezettként végezzen a Világbajnokságon. A napi edzések helyett, mellyel tehetségét csiszolta, mostantól misszionáriusi munkát fog végezni az egyházban Trondheim lakosai között. Utazási és ellátási költségeit maga fizeti, mint sok más fiatal misszionárius is az egyházban, és a társaival együtt mostantól meghívnak másokat, hogy jöjjenek Krisztushoz, és találjanak ugyanolyan boldogságot a tanításaiban, mint ők. Sofie így beszél az általa megosztott üzenetről: „Isten szeret bennünket, és készített egy tervet nekünk, embereknek. Visszaállította egyházát, hogy az megint olyan legyen, mint amilyen Jézus idejében volt. Kiválasztott ezért egy új prófétát, az amerikai Joseph Smitht, aki az 1800-as évek elején élt. Ő fordította le a Mormon könyvét, melyet mi szentírásként használunk a Biblia mellett.” A kérdésre, hogy milyen tulajdonságokat sajátított el a boxban, melyek segítenek neki a misszionáriusi munkában is, ezt felelte: „Világos célokat kell kitűzni mindennap magunk elé. Boxolóként megtanultam küzdeni, és ezt misszionáriusként ugyanolyan jól tudom hasznosítani. Minden egyes nap azt tűzöm ki célul magam elé, hogy a nap végén meg legyek elégedve az erőfeszítéseimmel.” Arra a kérdésre, hogy a box miként hatott a hitére, Sofie a következőket nyilatkozta: „Mielőtt ringbe szállok, mindig elmondok egy rövid imát, hogy legyen elég erőm. Ez sokszor segített győzni.” Bár jelenleg a misszionáriusi munkájára összpontosít, abban egészen biztos, hogy a ringbe vissza fog térni. Az álma, hogy profi boxoló legyen.