Russell M. Nelson lett Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyházának új elnöke.  A bejelentésre ma, 2018. január 16-án került sor a utah-i Salt Lake Cityben. A 93 éves Nelson elnök Thomas S. Monson elnök helyére lép, aki 2018. január 2-án hunyt el. Az egyház elnökeként egy több mint 16 millió tagot számláló világméretű hit vezetője lett.

Első tanácsosának a 85 éves Dallin H. Oakes-t hívta el, második tanácsosának pedig a 84 éves Henry B. Eyring-ot, hogy vele együtt szolgáljanak az Első Elnökségben, amely az egyház legfelsőbb irányító testülete.

Nelson elnökről többet itt olvashat.