A templomi hódolatra összpontosítottak a magyar utolsó napi szent nők

Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza felnőtt nőket tömörítő szervezetének, a Segítőegyletnek a vezetői a Budapest Magyarország Cövekben egynapos közös tevékenységre hívták a Magyarországon élő egyháztag nőket, fiatalokat és lánygyermekeket. Az országos találkozó 2024. szeptember 28-án került megrendezésre a budapesti Tihany téren álló cövekközpontban.

Az egyház elnöke, Russell M. Nelson mintegy 5,5 évvel ezelőtt bejelentette, hogy templom fog épülni a magyar fővárosban. Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyháza tagjai a templomokat az Úr házának, a hódolat legszentebb helyeinek tartják a földön. A templomok különböznek az egyház gyülekezeti házaitól, illetve kápolnáitól. A helyi gyülekezeti házakban mindenkit szeretettel várnak vasárnap istentiszteletre, hétköznap pedig egyéb tevékenységekre. A templomok elsődleges célja azonban az, hogy az egyház hithű tagjai szent szertartásokban vehessenek részt, amilyen például a családokat örökre egyesítő házasságkötés.

A magyar utolsó napi szentek jelenleg a Németországi Freiberg templomot látogatják, hogy annak szent szertartásaiban részt vehessenek, ám nagy izgalommal várják, hogy hazájukban hódolhassanak Istennek a templomban. Erre a lassan, de biztosan közelgő napra segített felkészülni a nővéreknek az országos találkozó, melynek témája a templomi hódolat volt.

A rendezvény egy áhítattal vette kezdetét. Elsőként a cöveki Segítőegylet elnökségének tagjai szóltak a megjelentekhez. Kutasiné Pető Tünde arra bátorított, hogy „tápláljuk folyamatosan a bizonyságunkat, és az időről időre elhomályosuló darabkáit elszántan fényesítsük ki”. Bizonyságát tette arról, hogy „a szövetségeinknek igazi megtartó erejük van”. Kiemelte, fontos mindig szem előtt tartanunk, miszerint „csak rajtunk múlik, hogy az Úr nagyszerű és nemes munkájának a részesei leszünk-e, vagy csak az oldalvonalról figyeljük azt”.

Szabó-Fehér Katalin beszédében emlékeztetett minden résztvevőt, hogy az élet útvesztői közepette „hozzáférünk Isten hatalmához. Nem kell egyedül eligazodnunk ebben a világban. Az Istennel kötött szövetségek segíteni fognak nekünk ebben.”

Ficsor Johanna arra buzdította a résztvevőket, hogy a mindennapjaikban és keressék a kapcsolódási lehetőségeket Mennyei Atyjukkal. Ám hozzátette, fontos áhítattal viseltetnünk a különleges alkalmak iránt. „Az Úrhoz való kötődésünk ne korlátozódjon a vasárnapokra és a templomlátogatás napjaira, de kezeljük szentként ezeket az alkalmakat” – mondta.

Az áhítaton felszólalt Southwick Eleonóra is, az Európa Középső Terület pár hónapja elhívott egyik területi szervezeti tanácsadója is, aki a nőket, fiatal nőket és gyermekeket tömörítő egyházi szervezetek munkáját támogatja. „Az Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyházában megkötött szövetségek egységbe vonnak minket – fejtette ki. – A templomban szabadon árad a szent békesség.”

A különleges áhítat utolsó beszélője Borsos Péter, a Budapest Cövek elnöke volt, aki a következő buzdítást osztotta meg az utolsó napi szent nőkkel: „Attól lesz jobb a világ, ha képesek vagyunk »kihozni« a templomot az épületből, és az ott szerzett élmények megmutatkoznak a mindennapi életünkben is.”

Az országos találkozó az áhítatot követően batyus ebéddel, majd különféle műhelyfoglalkozással folytatódott. A résztvevőknek lehetőségük volt családtörténettel, illetve a templomokkal kapcsolatos kvízekben részt venni, a budapesti templom majdani felszentelésénél használatos zsebkendőt hímezni, többet megtudni a templomban viselt jellegzetes öltözékről, illetve megtanulni egy közös táncot.